20-lecie Klubu Sportowego Delfin

Choć Klub Sportowy Delfin obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia działalności, to pod tą nazwą funkcjonuje od 2006 roku. Wcześniej młodsi i starsi zawodnicy trenowali pod szyldem Szkoły Pływania. Głównym punktem obchodów jubileuszu były zorganizowane w miniony weekend po raz czwarty zawody „Gdyńskie Delfinarium”. Wyróżnienia najlepszym wręczał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

W tegorocznej rywalizacji w każdej kategorii wiekowej na słupkach startowych stanęli aktualni mistrzowie Polski, w tym także zawodnicy reprezentujący Gdynię. Wśród nich Mateusz Arndt, wielokrotny mistrz i rekordzista Polski juniorów w stylu dowolnym, który reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej. Łącznie w sobotnich zawodach wystartowało 530 uczestników z 29 klubów.

Wydarzeniem towarzyszącym był „Jubileuszowy Festyn Wodny” – zabawy w wodzie dla każdego w wieku od 4 do… 94 lat. Na zainteresowanych czekały wymyślne tory przeszkód, wyścigi na wesoło, dmuchane zabawki, budowanie tratwy, czy wodna koszykówka.

Warto podkreślić, że Klub Sportowy Delfin Gdynia jest największą szkółką pływacką na Pomorzu, która szkoli ponad 1000 osób rocznie. To również czołowa sekcja pływacka okręgu pomorskiego w kategorii dzieci, młodzików i juniorów – reprezentanci Delfina mają na koncie liczne tytuły mistrzów zarówno naszego regionu, jak i kraju.

Jeśli ktoś chciałby dołączyć do klubu, nie powinien mieć kłopotów z dotarciem na zajęcia, bo zawodnicy KS Delfin trenują w kilku punktach Gdyni – centrum szkoleniowym kadry, liderów i ratowników jest Punkt Rekreacji w Hotelu Gdynia oraz filie na krytych pływalniach przy Zespole Szkół nr 3 w Gdyni Chyloni, Zespole Szkół nr 10 w Gdyni Karwinach, przy Zespole Szkół nr 7 w Gdyni Witominie oraz przy Gimnazjum nr 1 w Rumi.

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Poznaj PPNT Gdynia od podszewki

Co kryje się za taflami szkła stanowiącymi elewację Pomorskiego Parku Naukowo-Technologiczego w Gdyni? Wielu mieszkańców Trójmiasta mija budynek przy alei...

Zamknij