Młodzi architekci krajobrazu mieszkańcom

14 października odbędzie się I edycja akcji społecznej „ZIELONE TRÓJMIASTO, czyli młodzi architekci krajobrazu mieszkańcom”. Akcja, organizowana w dniu Edukacji Narodowej przez Zespół Szkół Architektury i Handlowo-Usługowych w Gdańsku we współpracy z Centrum Informacji i Edukacji Narodowej, zwrócić ma uwagę na edukację ogrodniczą i proekologiczną.

14 października w godzinach od 10.00 – 13.00 w trzech miejscach Trójmiasta: w Gdańsku przy C.H. Manhatan (Gdańsk Wrzeszcz), w Gdyni na ul. Świętojańskiej, w Sopocie na ul. Monte Casino – uczniowie i nauczyciele przedmiotów zawodowych gdańskiej szkoły odpowiadać będą na pytania związane z projektowaniem i pielęgnacją terenów zielonych. Ponadto każdy gimnazjalista ( po okazaniu legitymacji) otrzyma przygotowaną przez szkołę sadzonkę forsycji, a każdy mieszkaniec przygotowany przez uczniów kalendarz pielęgnacji ogrodu. Serdecznie zapraszamy!

Uczniowie kierunku architektury krajobrazu , którzy już wkrótce będą projektowali zielony krajobraz polskich miast i wsi, będą zachęcać swoich młodszych kolegów, a także mieszkańców Trójmiasta, do dbania o zieleń nie tylko w swoich domach, ogrodach ale także w szerszej perspektywie – na osiedlach, w miastach.

– Akcja skierowana jest przede wszystkim do gimnazjalistów z Trójmiasta i okolic, ale ma także wymiar społeczny. Chcemy rozpocząć cykl spotkań otwartych z gimnazjalistami oraz z mieszkańcami Trójmiasta poświeconych tematyce edukacji ogrodniczej i proekologicznej, stanowiących część wdrażanego przez szkołę zadania „ edukacja od przedszkola do seniora” – mówi Aleksandra Garnys z Zespołu Szkół Architektury i Handlowo-Usługowych w Gdańsku.

 

Anna Dobrowolska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyniki głosowania na Budżet Obywatelski 2015

Są już wyniki głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego 2015. Do realizacji przechodzi 21 projektów. W głosowaniu udział wzięło prawie 38...

Zamknij