Pif Paf, czyli mini Woodstock w Gdyni

Klub Ucho po raz trzeci będzie gościł najbardziej wybuchowy festiwal w Polsce. Ostatni weekend października jest zarezerwowany dla Pif Paf  Music Festiwal. W tym roku uczestnicy mogą się liczyć nie tylko z mocniejszymi uderzeniami, które zaserwują zespoły z całej Polski, ale również z tradycyjnymi ciekawymi wydarzeniami towarzyszącymi.

Pif Paf  Music Festiwal, to dwa dni po brzegi wypełnione atrakcjami, które zaciekawią każdego fana rocka i pochodnymi tego gatunku. Wydarzenie rozpoczyna się w sobotę w samo południe, dyskusją o prawach autorskich. Uczestnicy dowiedzą się jak chronić swoją twórczość, także w internecie i co zrobić kiedy okaże się, że ktoś wykorzystuje utwory bez zgody autora. Na kolejne zajęcia mogą się wybrać początkujący dziennikarze muzyczni. Na zajęciach pod tytułem copywriting – jak pisać o zespole?, blogerka Justyna Spuła opowie jak przenieść dynamiczne, nowoczesne gitarowe granie na polski grunt. Zajęcia z home recording pokażą, że żeby nagrać płytę, wcale nie jest potrzebne profesjonalne studio nagraniowe. Wystarczy kilka trików i można to zrobić w domu.

Muzyczna odsłona Pif Pafu rozpocznie się o godzinie 18.00 w klubie Ucho. Na scenie pojawią się zespoły, które zostały wybrane w naszych preeliminacjach. Głosowali internauci, muzycy i dziennikarze muzyczni. Wśród zespołów, mamy przekrój z całej Polski. Z Ostrołęki przyjedzie do nasKarraken, zaraz po nich, swój popis da elbląski The Pale Ass. Przed 20.00 zawita poznańskaCiabatta. Zespół gra, jak sami określają nową odmianę muzyczną jaką jest gast rock, czyli rock dla lubiących jeść. Warszawę będzie reprezentował hard rockowy zespół Laxigen Overdrive – mówiPiotr Wróblewski organizator festiwalu

Na deser pierwszego dnia festiwalu zagra Mama Selita, która przed gdyńską publicznością zaprezentuje najnowszą płytę Materialiści.
 
Drugi dzień festiwalu otwierają warsztaty muzyczne, które poprowadzi Paweł Osicki – perkusista, wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Celem zajęć będzie zintegrowanie warsztatowiczów i przeprowadzenie szeregu ćwiczeń, pomocnych w rozwoju rytmiki. Ponadto zostaną poruszone takie tematy jak: praca w zespole, zachowanie sceniczne i ustawienie się do odsłuchów.

Koncerty, tak jak pierwszego dnia festiwalu rozpoczną się od 18.00. W jazzowo-bluesowy świat wprowadzą Lord & Liar. Następni w kolejce są BAO i Motyw. Dwa dni festiwalu zakończy zespół Tabu, laureat tegorocznego Złotego Bączka na Przystanku Woodstock. 

Dokładny rozkład festiwalu jest dostępny na stronie http://www.pifpaffestival.pl/line-up/.

Pif Paf Music Festival 
25-26.10 sobota, niedziela, początek godz. 12.00
Klub Muzyczny Ucho, ul. Św Piotra 2
bilety: przedsprzedaż 15 zł, jeden dzień, karnet 20 zł
w dniu koncertu 25 zł dzień, 35 karnet 

Dorota Patzer

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
II Rajd Niepodległości Stowarzyszenia Alfisti Północ

Stowarzyszenie Alfisti Północ zaprasza 11 listopada na II Rajd Niepodległości. Start o godz. 10.00 z ulicy Olimpijskiej 5/9 (obiekty Gdyńskiego...

Zamknij