Gdyńskie Mikołajki

Poniżej prezentujemy listę Mikołajkowych imprez w Gdyni przygotowanych głównie z myślą o najmłodszych, ale także i całych rodzinach. Oprócz listy imprez przygotowanych przez instytucje miejskie i organizacje pozarządowe, zapowiadamy znane nam atrakcje firm komercyjnych.

 

Plakat

Plakat

Gdyńskie Mikołajki 2014
W sobotę, 6 grudnia 2014 roku od godz. 18.00 na Placu Kaszubskim w towarzystwie aniołów i śnieżynek, wspólnie będziemy oczekiwać na Świętego Mikołaja, który zamieni swoje sanie i renifery na najprawdziwszy wóz strażacki. 
W programie m.in. występy zespołów dziecięcych, wspólne śpiewanie kolęd z zespołem LOKOMOTYWA, oraz mikołajkowy spektakl w wykonaniu Teatru Pana O. Na scenie Śnieżynka, Pan Choinka i Rudolf Czerwononosy Renifer wyczarują magiczny klimat, nauczą wszystkich mikołajkowego tańca i przygotują na spotkanie ze Świętym. Poza atrakcjami scenicznymi publiczność rozgrzewać będzie gorąca czekolada, oraz słodkie upominki przygotowane dla każdego malucha. Tuż przed godziną 19.00, Św. Mikołaj, wspólnie z prezydentem, Wojciechem Szczurkiem, zapali lampki na świątecznej choince, poczym rozbłysną iluminacje na ulicach Śródmieścia a nawet na niebie (piękne fajerwerki).

Mikołajki w Teatrze Miejskim
6 grudnia o godz. 16.00 i 7 grudnia o godz. 12.00 w Teatrze Miejskim (ul. Bema 26) będzie można zobaczyć spektakl „Królowa śniegu” w reżyserii Krzysztofa Babickiego wg H.Ch. Andersena.

Należąca do kanonu i od lat z powodzeniem realizowana przez teatr i kino,  nieśmiertelna baśń Andersena, opowiadająca o przyjaźni Gerdy i Kaja wystawionej na próbę przez okrutną Królową Śniegu. Barwne losy dwójki przyjaciół i fascynująca osobowość zimnej władczyni od lat przenoszą czytelników i widzów w magiczną przestrzeń, w której na szczęście, po wielu nieprzewidywalnych przygodach, dobro zwycięża. Po spektaklach  odbędą się zimowe warsztaty – teatralni plastycy przygotują kartki świąteczne.

Mikołajki w Teatrze Muzycznym
6 grudnia  o godz. 16.00 na Dużej Scenie Teatru Muzycznego (pl. Grunwaldzki 1) będzie można zobaczyć spektakl: „Shrek”, a 6 o godz. 12.00 oraz  7 grudnia o godz. 12.00 i 16.00 „Tuwim dla dzieci” na Scenie Kameralnej.

Tradycyjnie aktorzy po spektaklach wyjdą do dzieci w kostiumach i będzie okazja do pamiątkowych zdjęć z bohaterami. Będą też upominki i Mikołaje oraz Śnieżynki, w które wcielą się studenci Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni.

Stacja św. Mikołaja  w Teatrze Gdynia Główna
W tym roku Mikołaj przychodzi do wszystkich dzieci – tych małych i tych dużych, zapraszając do Teatru Gdynia Główna (Plac Konstytucji 1) 6-7 grudnia od godz. 12.00.Niespodzianek będzie co niemiara i to podwójnie -Mikołajki trwają dwa dni! Co może być lepszym upominkiem mikołajkowy niż czas spędzony wspólnie w teatrze wypełnionym po brzegi magią, radością, zabawą i refleksją? Nic! Uwierzcie, to jest lepsze niż czekolada!
Program:
– 6 grudnia godz. 12.00 – Pan Baj i zaczarowana katarynka
scenariusz i reżyseria: Magdalena Płaneta
obsada: Iwo Bochat
Teatr Planeta M
Piękna, delikatna opowieść o zagubieniu w pośpiechu współczesnego świata. Swoisty moralitet podany w subtelny, urokliwy sposób, zamknięty w małej teatralnej formie.

– 6 grudnia godz. 14.007 grudnia godz. 12.00 – Po raz pierwszy na scenie Teatru Gdynia Główna  Opowieści z cygańskiego kapelusza
Opowieści, akordeon, śpiew: Katarzyna Jackowska
Opowieści, skrzypce: Iwona Sojka
Bajki i prawdziwe historie – romskie i o Romach. Historie zielone jak lasy, toczące się jak wóz, szerokie jak niebo. Dużo romskiej muzyki na żywo, wspólnego śpiewania i zabaw muzycznych.

– 7 grudnia godz. 14.00 
Braciszek i Siostrzyczka na podstawie baśni braci Grimm
reżyseria: Luba Zarembińska
obsada: Luba Zarembińska, Karolina Gaffke
Teatr Stacja Szamocin
Pełna mądrości opowieść o chłopcu zamienionym przez czarownicę w jelonka, i jego siostrze, która poświęca się, aby go ratować. Spektakl zachwyca prostotą użytych środków, angażujących dziecięcą wyobraźnię- cały bajkowy świat budowany jest na oczach dzieci z dużych, kolorowych klocków.
Bilety na każdy ze spektakli w cenie 15 zł Rezerwacja: tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634; 600 306 632, e-mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl/.
Sprzedaż on-line: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

Mikołajki w bibliotece
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni w dniach 4-8 grudnia zaprasza dzieci do swoich placówek na spotkania ze Świętym Mikołajem. 

Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje m.in. przedstawienia teatralne, zabawy, wykonywanie ozdób i wspólne strojenie choinki, gry i konkursy, zajęcia plastyczne oraz seanse głośnego czytania bajek o Mikołaju i zbliżających się świętach. Szczegółowe informacje można uzyskać w placówkach MBP Gdynia i na stronie: www.mbpgdynia.pl/.
Placówki MBP w Gdyni, w których będą odbywać się zajęcia:
Filia nr 1 – Obłuże, ul. Boisko 6, tel. 58 625 08 16;
Filia nr 3 – Grabówek, ul. Morska 113, tel. 58 627 09 59;
Filia nr 4 – Pogórze, ul. Wadm. K. Porębskiego 21, tel. 58 622 44 43;
Filia nr 8 – Pustki Cisowskie,  ul. Chabrowa 43, tel. 58 62117 69;
Filia nr 10 – Wzgórze Św. Maksymiliana, ul. Bpa Dominika 3, tel. 58 622 18 51;
Filia nr 11– Mały Kack, ul. Łowicka 51, tel. 58 664 84 70;
Filia nr 12 – Chylonia ul. Św. Mikołaja 33, tel. 58 623 00 11;
Filia nr 13 – Oksywie, ul. Podchorążych 10a, tel. 58 625 48 24;
Filia nr 14 – Karwiny, ul. Brzechwy 3/5, tel. 58 629 16 25;
Filia nr 18 – Chylonia, ul. Kartuska 20, tel. 58 623 39 71;
Filia nr 20 – Dąbrowa, ul. Nagietkowa 73, tel. 58 629 72 01.

Mikołajki w Centrum Kultury w Gdyni
Centrum Kultury (ul Łowicka 51) zaprasza dużych i małych na Mikołajki. W najbliższych dniach zaprezentowane zostaną następujące spektakle:

– „Śpiąca Królewna” w reż. Tomasza Podsiadłego – 5 grudnia o godz. 19
I miejsce oraz wyróżnienie za reżyserię na 11. Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Amatorskich Melpomena 2014. Piękna Królewna została podstępnie zwabiona przez bezwzględny Los na wieże posępnego zamczyska. Tam spełniła się stara przepowiednia dana na chrzcie przez niezaproszoną wróżkę. Królewna skaleczyła się ostrym wrzecionem i zapadła w głęboki, bezkresny sen. Wraz z nią zasnęło całe królestwo.  Dzisiaj mija dokładnie sto lat, od chwili, w której życie całego królestwa stanęło w miejscu. Czy w naszych czasach znajdzie się kochający książę, który będzie w stanie przebudzić ją z tak długiego snu? Czy Królewna go pokocha? Czy baśń doczeka się szczęśliwego zakończenia?
– „Mayday. Run For your Wife” w reż. Dariusza Majchrzaka – 7 grudnia o godz. 17 Najzabawniejsza teatralna produkcja Trójmiasta! Gdzieś pomiędzy ulicami Portową a Legionów w Gdyni żyje sobie pewien taksówkarz – człowiek jakich wielu, a jednak skrywa on pewną tajemnicę, która nieoczekiwanie wychodzi na jaw. Zapraszamy na najbardziej oblegany spektakl sezonu  – mrożącą krew w żyłach historię o tym, jak ważne jest przestrzeganie rozkładu jazdy i… jak żyć z dwiema żonami i nie zwariować.
– „Mała Syrenka” w reż. Tomasza Valldal Czarneckiego – 8 grudnia o godz. 9, 11 i 18 oraz 10 grudnia o godz. 9.00.
„Mała Syrenka” na podstawie baśni H. CH. Andersena to zwariowana komedia muzyczna dla prawdziwych miłośników morskich przygód. Razem z nimi przeniesiemy się do podwodnej krainy króla Neptuna i jego obdarzonej cudownym głosem córki – syrenki, która pewnego dnia postanawia spełnić swoje największe marzenie – zobaczyć człowieka. W podróży towarzyszyć jej będą Konik Morski, Szalona Ośmiornica oraz marzący o sukcesie i sławie Chór Frutti di Mare. Pomóżcie Syrence odnaleźć prawdziwą miłość i przekonajcie się, co z tym wspólnego ma tajemnicza Wiedźma.
Szczegóły spektakli na http://www.ckgdynia.pl/.

Mikołajkowy weekend w EXPERYMENCIE
Mikołajki to nie tylko prezenty, niespodzianki i słodycze, to przede wszystkim rodzinna atmosfera, uśmiech i ekscytacja, wywołane wspólną zabawą. Experymentalne Mikołajki pokażą również naukowe tło zachowań i magicznych mocy św. Mikołaja.
Centrum Nauki EXPERYMENT (al. Zwycięstwa 96/98) w dniach  6-7 grudnia (godz. 11.00-16.00) zaprasza na kosmiczną grę, gdzie każdy będzie mógł wcielić się w rolę pomocnika szalonego naukowca. Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w pokazie, podczas którego zetrą się moce św. Mikołaja i Dziadka Mroza, a widownia będzie mediatorem między zadziornymi elfami.
W programie:
– Gra: Experymentalne wsparcie świąteczne,
– Science show: Fizyka św. Mikołaja versus Chemia Dziadka Mroza,
– Warsztaty: W fabryce zabawek św. Mikołaja.
Szczegóły:http://experyment.gdynia.pl/MIKOLAJKOWE_AKTYWNOSCI_2_168.html

Mikołajki dla kreatywnych dzieciaków w PPNT Gdynia

Kochających innowacje rodziców wraz z ich dociekliwymi pociechami, PPNT Gdynia (al. Zwyciestwa 96/98) zaprasza w piątek, 5 grudnia, na wyjątkowe Mikołajki-  na pełną kreatywnych i technologicznych atrakcji wyprawę!

Magia Mikołajek, dziecięca żywiołowość i wyjątkowość parkowych przestrzeni stworzą tego dnia atmosferę kreatywnej zabawy. Zafascynowanie technologiami i kreatywnym spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość będzie jednym z naszych mikołajkowych prezentów dla odwiedzających nas dzieciaków. Każdy z uczestników otrzyma też świąteczną ozdobę wydrukowaną przez drukarkę 3D.

Podczas wędrówki po zakamarkach PPNT Gdynia:

– jak działają drukarki 3D,

– dżungla liter,

– wyjątkowe makiety wraz z Nano Models,

– kolorowanie rysunków przygotowanych przez parkową firmę EsyFloresy.

Zabawy dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Wycieczki odbędą się w trzech turach – o godzinie 15:00, 16:00 i 17:00. Przewidywany czas trwania wycieczki to 2 godziny.
Liczba miejsc jest ograniczona. W spacerze dziecku musi towarzyszyć opiekun.  Udział w wycieczkach jest bezpłatny, ale decyduje kolejność zgłoszeń. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja i otrzymanie potwierdzenia wpisania na listę uczestników. Rejestracji dokonasz za pośrednictwem:https://mikolajkippnt.evenea.pl/

Mikołajkowe Kino InfoBoxu

Z okazji Mikołajek kino InfoBoxu (ul. Świętojańska 30) zaprasza na dodatkowy specjalny pokaz. „Soul Power” to film o legendarnym wydarzeniu muzycznym ukazujący festiwalowe przeżycia i występy takich muzycznych gwiazd, jak: James Brown, BB King, Bill Withers, Celia Cruz oraz wielu innych.
Zainspirowani powrotem do swych afrykańskich korzeni oraz entuzjazmem tamtejszej publiczności, muzycy ci, będący podówczas u szczytu swoich możliwości i kariery, zagrali w Kinszasie koncert życia; koncert, który okazał się jednym z większych wydarzeń afrykańsko-amerykańskich XX wieku. Pokaz rozpocznie się ogodz. 19.00 – wstęp wolny.

Mikołaje na stalowych rumakach po raz dwunasty
Tysiące podarunków dla pacjentów trójmiejskich szpitali i wydanych obiadów wychowankom ośrodków szkolno-wychowawczych. To efekt 12 lat akcji „Mikołaje na motocyklach”, podczas której zastępy motocyklistów przebranych  w czerwone kubraki, przejeżdżają ulicami Trójmiasta. 

W tym roku – jak zapowiadają organizatorzy – akcja będzie wyjątkowa. Początek w niedzielę 7 grudnia o godz. 11.00 ze Skweru Kościuszki – meta przy PGE Arena w Gdańsku.
Szczegóły: http://www.gdynia.pl/dlamediow/7517_98918.html

Giełda Mikołajkowa
Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni zaprasza 6 i 7 grudnia do Galerii Debiut (ul. Orłowska 8) na mikołajkową giełdę prac uczniów. Będzie można nabyć oryginalne prace młodych twórców za niewielkie kwoty – grafiki, fotografie otworkowe oraz świąteczne ozdoby świątecze. Giełda będzie czynna w godz. 11.00-16.00.
Szczegóły:  www.zsplast.gdynia.pl

X Charytatywny Turniej Mikołajkowy
Dyrekcja Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni zaprasza na X Charytatywny Turniej Mikołajkowy, który odbędzie się 6 grudnia w godz. 7.00 – 13.00 w budynku szkoły przy ul. Tatrzańskiej 35.
Nie zabraknie sportowych emocji z udziałem drużyn gdyńskich służb publicznych. Podczas Turnieju odbędzie się kiermasz oraz aukcja, z których całkowity dochód przeznaczany zostanie na przygotowanie świątecznych paczek dla chorych dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii UCK w Gdańsku.

Co kombinuje św. Mikołaj w Orłowie i kto nim jest?
Towarzystwo Przyjaciół Orłowa i Tawerna Orłowska we współpracy z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Gdańsku, przy wsparciu SKOK, w sobotę 6 grudnia w godz.16.00-20.00 i w niedzielę 7 grudnia w godz. 14.00-19.00 organizują w Orłowie spotkanie rodziców i dzieci ze św. Mikołajem w Tawernie Orłowskiej. 
W programie: poczęstunek dzieci słodyczami, deklamacja okolicznościowych wierszyków, śpiewanie kolęd oraz propagowanie wśród dzieci zasad bezpiecznego ruchu drogowego (pieszych i rowerzystów) i przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania się na co dzień, w trakcie spacerów po ulicach miast, zabaw plenerowych i wycieczek.
W trakcie spotkań św. Mikołaj, który przyjedzie na śnieżnym rowerze, przekaże broszurki poświęcone bezpieczeństwu osobistemu oraz zasadom poruszania się na rowerze. Kolejnym prezentem będą elementy odblaskowe, mające na celu podwyższenie bezpieczeństwa osób poruszających się pieszo i na rowerach. Ten kto zgadnie kto jest św. Mikołajem w Orłowie i ten kto najlepiej opowie na jego pytania otrzyma podwójną porcję słodyczy i zaproszenie do Domku Żeromskiego na promocję książki Sławomira Kitowskiego i Marii Jolanty Sołtysik „ORŁOWO. Dzieje krajobraz architektura. Perła międzywojennej Gdyni.” w  sobotę 7.12 o godz. 18 i w niedzielę 8.12. o 18.00.

Mikołajki w Cafe Vademecum
Cafe Vademecum (ul. Świętojańska 5) w niedzielę, 7 grudnia w godz. 11.00-14.00 na Mikołajkowy Bal dla Dzieci. Będzie kreatywnie, pysznie i muzycznie. 
Zabawa połączona z warsztatami plastycznymi. Dzięki niezwykłej atmosferze poczujecie się jak w chatce Mikołaja. Zapisy i szczegóły na: www.missbettystudio.pl pod numerem telefonu 790 500 554. Zabawa dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Mikołajki w U7
Święty Mikołaj odwiedzi klub U7 Gdynia w weekend 6 – 7 grudnia. Na dzieci i nie tylko: czeka mnóstwo atrakcji: malowanie twarzy, rozdawanie upominków, losowanie czekoladowych kalendarzy adwentowych. 

Każde dziecko otrzyma też czapkę Świętego Mikołaja! A wieczorem? Mikołajkowa zabawa dla dorosłych. Masa konkursów, zabaw, nagród i promocji.
Szczegóły: http://u7.pl/mikolajki-mikolajki-trojmiasto-mikolajki-u7-mikolajki-gdansk-mikolajki-gdynia

Urodzinowo i mikołajkowo w C.H. Batory
W sobotę, 6 grudnia Centrum Handlowe Batory obchodzić będzie swoje 16. urodziny. Z tej okazji dla klientów przygotowano urodzinowy konkurs „16 powodów dla których warto odwiedzić Batorego”. 

Wyniki zabawy zostaną ogłoszone 6 grudnia podczas imprezy urodzinowej. W tym dniu na wszystkich odwiedzających czekają dodatkowe atrakcje: tort urodzinowy, dekorowanie wielkiej paczki z prezentem, odwiedziny świętego Mikołaja, wspólne zdjęcie klientów C.H. Batory, gra miejska „Poszukiwania pomocników Św. Mikołaja”, energorower, występ chóru ze świątecznym repertuarem.
Szczegóły i regulamin zabawy na  http://www.batory.com.pl/gdynia

Mikołajkowe Angry Birds i Św. Mikołaj w C.H. Klif
Małych fanów Angry Birds już 6 grudnia, o godz. 13.00 centrum zaprasza na spotkanie z jednym z najbardziej popularnych bohaterów gry – Red Birdem. 
Organizatorzy zadbali o atrakcyjny program wydarzenia, podczas którego dzieci będą miały okazję wziąć udział w animacjach i konkursach w jego asyście. Nie lada gratką będzie wielki świąteczny turniej rozgrywany przy stanowiskach wyposażonych w konsole XBox. Na małego zwycięzcę zabawy czeka nagroda w postaci konsoli – wymarzony prezent pod choinkę!

Jarmark Świąteczny „Ze Szperka Mikołaj Rusza”

Jarmark w Galerii Szperk rozpocznie się wraz z kalendarzowym przybyciem św. Mikołaja czyli 6 grudnia, tego dnia z okazji uroczystego otwarcia pojawi się cała masa dodatkowych, bezpłatnych atrakcji.
W specjalnie zaaranżowanym przed Galerią świątecznym miasteczku po raz kolejny staną drewniane domki, wypełnione po brzegi bożenarodzeniowym klimatem, skupione wokół wspaniałej zimowej atrakcji, jaką w tym roku będzie lodowisko wraz z wypożyczalnią łyżew.
Szczegóły: http://www.galeriaszperk.com/wydarzenie/jarmark#

Mikołajki w Centrum Riviera
Gdzie jest Mikołaj? Mieszka w choince i wraz z orszakiem śnieżynek w dniach 5-7 grudnia rozdaje prezenty. 
Dodatkowo, Śnieżynki w Centrum Rivier (ul. K. Górskiego 2) będą rozdawały w pasażach świeżo upieczone świąteczne pierniczki, elfy będą przeprowadzały animacje z dziećmi.
Szczegóły: http://www.centrumriviera.pl/pl/wydarzenia/i,swieta-w-centrum-riviera—gdzie-jest-mikolaj,857.html

Mikołajkowy kompas
Kolibki Adventure Park Gdynia oraz Klub InO Z kompasem zapraszają na „Mikołajkowy Kompas”. Piesza impreza na orientację odbędzie się 13 grudnia. Zapisy na www.zkompasem.pl. Bazą Rajdu będzie Kolibki Adventure Park Gdynia. 

Trzy trasy do wyboru: Smerfowa (7,5 km), Zielona (15 km), Czarna (15 km). Na miejscu oprócz rywalizacji na trasach liczne atrakcje: ognisko, pyszne jedzonko, losowanie zjazdów „tyrolek”, spotkanie z tajemniczym gościem. Każdy uczestnik otrzyma w pakiecie startowym kolorowy numer startowy, kolorową mapę oraz dyplom uczestnictwa. Tradycyjnie organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody – nie tylko dla najlepszych ekip.

Mikołaj rozda prezenty w Galerii Malucha
W czwartek, 4 grudnia w Galerii Malucha (ul. Traugutta 2) na dzieci czekać będzie mikołajkowy teatrzyk „Zimowa baśń” połączony z wizytą Mikołaja. To wesoły spektakl o przygodach Bałwanka, który uczy dzieci między innymi zasad bezpieczeństwa w zimowej porze roku.
Dzieci dowiedzą się również, w jaki sposób działa termometr. Po teatrzyku dzieci odwiedzi  Mikołaj, który będzie rozdawał prezenty (prezenty, najlepiej wcześniej,  przynoszą rodzice lub opiekunowie, muszą być podpisane). Koszt uczestnictwa w imprezie – 15 zł za dziecko i 10 zł za osobę dorosłą. Zapisy, tel.  535 015 959, e-mail: bomalihu@gmail.com/.

Końskie Mikołajki
Ośrodek Konny Adventure Park Gdynia Kolibki (ul. Bernardowska 1) zaprasza w dniu 6 grudnia od godziny 11.00 do 14.00.
W programie:
– prezentacje ośrodka,
– animacje i zabawy z udziałem koni i nie tylko,
– konkursy dla dzieci i dorosłych,
– wizyta w Osadzie Mikołaja, dekorowanie pierników, pocztówka do Św. Mikołaja zwiedzanie Domków Elfów.
Wstęp wolny.
Szczegóły: http://www.jazdakonno.pl/?p=319

 

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Odbierz i zamontuj budkę dla ptaków!

W tym roku Miasto Gdańsk uruchamia nowy projekt ekologiczny „Pomóżmy gniazdować ptakom”, w ramach którego w dniach 8-12 grudnia rozdanych zostanie...

Zamknij