Mikro Design w Mini Muzeum Bankowca

Miasto Gdynia zaprasza 10 grudnia 2014 r. w godz. 18.00-20.30, do Mini Muzeum Bankowca, ul. 3 Maja 27/31, na pierwsze spotkanie Gdyńskiego Szlaku Modernizmu w cyklu pt. „Mikro Design w Mini Muzeum”.

Tematyka cyklu przybliży jego uczestnikom historię wzornictwa w Polsce i na świecie z okresu pierwszych sześciu dekad XX w. Bohaterami poszczególnych spotkań będą wybrane przedmioty oraz ich projektanci, w tym geneza rodzenia się i ewolucji najważniejszych nurtów współczesnego projektowania przemysłowego, o których opowiedzą nam goście specjalni cyklu – prelegenci i moderatorzy spotkań.

Jednym z najważniejszych zjawisk, istotnych dla rozwoju współczesnego wzornictwa było utworzenie oraz późniejsza działalność szkoły BAUHAUSU, w tym jej wybitnych twórców i pedagogów. Funkcjonalizm, mimimalizm, inspiracje industrialne, a także łączenie procesów przemysłowych z rzemiosłem i sztuką, okazały się prawdziwą rewolucją w projektowaniu i wzornictwie XX w.
Pierwsze spotkanie z cyklu „Mikro Desgin w Mini Muzeum Bankowca”, zostanie poświęcone wzornictwu spod znaku BAUHAUS oraz późniejszym inspiracjom nurtem funkcjonalizmu w projektowaniu.

Program spotkania:
– prelekcja „Ponadczasowość prostoty w projektowaniu” – Radosław Czerniejwski – wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, projektant, architekt wnętrz;
– oprowadzanie kuratorskie po wystawie Mini Muzeum „Bankowca”;
– projekcja filmu dokumentalnego „Bauhaus: Modell und Mythos” – Niemcy/2010 r./ polskie napisy/101 min.
Więcej: http://www.modernizmgdyni.pl/

Małgorzata Omachel

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Uwaga! Zmiany w organizacji ruchu

Od poniedziałku 8 grudnia 2014 r. w rejonie skrzyżowania Skweru Kościuszki z ul. Żeromskiego i Waszyngtona wystąpią utrudnienia w ruchu...

Zamknij