Bayer Leverkusen wygrywa turniej Arka Gdynia Cup

To były dwa dni wypełnione piłkarskimi emocjami w hali Gdynia Arena. Po raz 16. rozegrano Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej dla młodzieży do lat 13 „Arka Gdynia Cup”. Zgodnie z oczekiwaniami, triumfatorem imprezy został zespół Bayeru Leverkusen.

W turnieju zagrało 16 drużyn z 5 krajów Europy. Faworytami byli młodzieżowcy z niemieckiego Bayeru Leverkusen i jak się okazało, nie zawiedli. Warto odnotować udział w zawodach zespołów z 2 miast siostrzanych Gdyni – szwedzkiej Karlskrony oraz niemieckiej Kilonii. Poza tym nad polskie morze przyjechały zespoły z Białorusi, Łotwy i Rosji. Zawodników podzielono na 4 grupy, kolejność w których decydowała o promocji do fazy pucharowej.

W finale goście z Niemiec pokonali zespół Talentu Białystok 2-0, a w meczu o 3. miejsce drużyna FC Mińsk w takim samym stosunku pokonała Widok Skierniewice. Gospodarze – Arka Gdynia – wystawili dwie ekipy. Chłopcy urodzeni w roku 2002 zajęli 8. miejsce w turnieju, a rok młodsi 10.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
1. Bayer Leverkusen
2. Talent Białystok
3. FC Mińsk
4. Widok Skierniewice
5. Warta Poznań
6. Lechia Gdańsk
7. Zagłębie Lubin
8. Arka Gdynia 2002
9. Stadion Śląski Chorzów
10. Arka Gdynia 2003
11. Gryf Świdnica
12. Znicz Pruszków
13. FC Karlskrona
14. Stomil Olsztyn
15. FC Jurmala
16. KMTV Kiel

Turniej był nie tylko współzawodnictwem sportowym, ale też doskonałą okazją do integracji i edukacji. Rozgrywki stały również pod znakiem akcji charytatywnych – fundacja Krewaktywni poszukiwała dawców szpiku kostnego.

Krzysztof Romański

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Z decyzją podatkową do mieszkańców!

7 stycznia, w środę rusza dystrybucja decyzji podatkowych. Po raz siódmy decyzje podatkowe dostarczą gdańszczanom do domów osobiście pracownicy Urzędu...

Zamknij