Rekord frekwencji Marketing Day

350 specjalistów z branży marketingowej spotkało się w Gdyni, by wymienić informacje na temat najnowszych trendów. Dwudniowa konferencja Marketing Day po raz kolejny gościła w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

O rosnącej popularności imprezy świadczy fakt, że czwarta jej edycja została rozciągnięta na dwa dni. W sali konferencyjnej PPNT spotkało się 350 osób – głównie marketerów, piarowców i sprzedawców, ale też małych i średnich przedsiębiorców zainteresowanych zwiększeniem obrotów swoich firm. Przyjechali z całej Polski, dla niektórych była to pierwsza okazja do wizyty w Gdyni. Nigdy wcześniej tu nie byłam i jestem pozytywnie zaskoczona, zwłaszcza tym wielkim parkiem technologicznym – opowiada Aleksandra Michalak, właścicielka agencji PR TrzyDrugie z Warszawy.

Sporo miejsca w programie konferencji poświęcono marketingowi w sieci, zwłaszcza z wykorzystaniem mediów społecznościowych. Wśród słów i sformułowań, które najczęściej padały ze sceny dominowały anglicyzmy. Taka jest jednak specyfika tej branży. Można zatem było usłyszeć o landing pages, contencie, cappingu czy adwordsach. O tym, jak współpracować z blogerami, by współpraca była skuteczna i satysfakcjonująca dla obu stron opowiadała Viola Urban, która sama jest popularną blogerką. Furorę zrobił Krzysztof Hillar, który w brawurowy sposób przekazał publiczności najważniejsze zasady wystąpień publicznych, a przy okazji opowiedział historię swojego życia. Z kolei o tym, że mailing to nie spam, ale efektywne narzędzie poszerzania sprzedaży w internecie przekonywał Marek Piasek, jeden z organizatorów konferencji.

Choć czwartą edycję Marketing Day należy uznać za sukces, organizatorzy nie podali jeszcze konkretnej daty kolejnej konferencji. Pewne może być właściwie tylko to, że ponownie odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

 Krzysztof Romański

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Karnawałowo i urodzinowo dla dzieciaków

Kończący się powoli karnawał, ale przede wszystkim zbliżające się 89. urodziny Gdyni są świetnym pretekstem do zorganizowania imprezy dla dzieci....

Zamknij