Kolęda w mundurach

Choć za oknem aura wiosenna, większość choinek już zgubiła igły, a świąteczne kalorie zostały spalone, w Gdyni czeka nas festiwal bożonarodzeniowych pieśni. W dodatku – w nie byle jakim wykonaniu. Przed nami jubileuszowa edycja Festiwalu Kolęd i Pastorałek Wojska Polskiego „Nadmorska Kolęda – Gdynia 2015″, który będzie jednocześnie inauguracją cyklu obchodów 70-lecia utworzenia Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni.

W tym roku, w 5. edycji wydarzenia, weźmie udział ponad 60 uczestników z całej Polski – od Szczecina przez Gdynię po Rzeszów. Wystąpią soliści oraz zespoły, które będą reprezentowały kluby i jednostki wojskowe, parafie garnizonowe, szkoły i akademie wojskowe. W konkursie zaprezentują po dwa utwory. Miejscem artystycznych zmagań będzie sala widowiskowa klubu 3. Flotylli Okrętów. Umiejętności występujących oceni m.in. pieśniarka Grażyna Łobaszewska, od lat związana z Gdynią – mówi Dorota Waletko z klubu Marynarki Wojennej.

W ostatnim dniu festiwalu w sobotę 24 stycznia czeka nas finałowa gala. Zagra Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz soliści i laureaci tegorocznej edycji.

Program Festiwalu
22.01.
godz. 18.00
uroczysta inauguracja festiwalu w kościele garnizonowym Marynarki Wojennej na Oksywiu
Koncert w wykonaniu chóru Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni i Zespołu Wokalnego Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni.
23.01.
godz. 14.00-16.00

pierwszy koncert konkursowy
godz. 16.30-18.00
drugi koncert konkursowy
Sala widowiskowa 3. Klubu Flotylli Okrętów, Rondo Bitwy pod Oliwą

24.01.
godz. 17.00
koncert galowy 5. Jubileuszowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny, ul Armii Krajowej 26

– program pobytu dla uczestników Festiwalu – pobierz
– lista uczestników zakwalifikowanych do V Festiwalu Kolęd i Pastorałek – pobierz

Dorota Patzer

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wspominamy Franciszkę Cegielską

22 października 2015 r. minie 15 lat od przedwczesnej śmierci Franciszki Cegielskiej, w latach 1990 - 1998 charyzmatycznej prezydent naszego...

Zamknij