Zamknięcie pętli tramwajowej Siedlce, skrócone trasy linii tramwajowych 10 i 12

Od nocy 6/7.02.2015 r. (z piątku na sobotę) wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na ostatnim fragmencie trasy do Siedlec, na odcinku od przystanku „Skrajna” do pętli„Siedlce”. Ma to związek z kolejnym etapem budowy linii tramwajowej do dzielnicy Piecki-Migowo w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej – etap III B. Przeczytaj więcej o tej inwestycji.

ZMIANY NA LINIACH TRAMWAJOWYCH

Trasy linii tramwajowych 10 i 12 zostaną skrócone do przystanku „Skrajna” (w okresie trwania tej organizacji ruchu nazwa tego przystanku zostanie zmieniona na: „Siedlce-Skrajna”).

Wzorem innych inwestycji, linie te będą obsługiwane przez tabor dwukierunkowy, który będzie wykorzystywał specjalnie zamontowany rozjazd nakładkowy za przystankiem „Skrajna” celem zmiany toru.

Zmianie ulegną rozkłady jazdy obu linii.

PIERWSZE ZMIANY JUŻ W PIĄTEK, 6.02.2015 O GODZ. 22:30

W piątek od ok. godz. 22:30 z uwagi na rozpoczęcie montażu rozjazdu nakładkowego, zostanie wstrzymany ruch tramwajowych między Huciskiem a Siedlcami.

Ostatnie kursy linii 10 i 12 wykonane po stałej trasie i wg stałego rozkładu jazdy:
 linia 10: z pętli Siedlce o godz. 22:31 oraz z Nowego Portu Góreckiego: godz. 21:37,
 linia 12: z pętli Siedlce o godz. 22:19 oraz z pętli Oliwa: 21:37.

Po tych godzinach do końca dnia linie 10 i 12 będą funkcjonowały na trasach skróconych.Linia10Nowy Port – Hucisko (powrót przez Centrum-Bramę Wyżynną)linia 12Oliwa – Hucisko (powrót przez Centrum-Bramę Wyżynną). W tym czasie, na trasie Hucisko – Siedlce zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza. Autobusy komunikacji zastępczej będą się zatrzymywały w rejonie przystanków tramwajowych.

WAŻNOŚĆ BILETU NA JEDEN PRZEJAZD

Zgodnie z uchwałą Rady Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu.

Pasażer, który dotychczas korzystał z linii 10 lub 12, aby dojechać do pętli na Siedlcach, będzie mógł wsiąść do autobusów linii 167168367 już na przystanku Dworzec Główny lub linii 142 i 183 na przystanku Targ Rakowy i jechać na tym samym bilecie aż do przystanku autobusowego „Siedlce/Emaus”. Ta sama zasada obowiązuje w kierunku przeciwnym.
ZTM w Gdańsku

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nagrody Miasta Gdańska im Jana Uphagena dla młodych naukowców – już w piątek

Anna Klimaszewska i  Marta Kolanowska z Uniwersytetu Gdańskiego zostały laureatkami Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena za rok...

Zamknij