Gdynia – zmiany w ruchu drogowym

Przekazujemy Państwu komunikaty Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni o ważnych zmianach w ruchu drogowym, związanych m.in. z trzecim etapem remontu przegubów Estakady Kwiatkowskiego i modernizacją ul. Morskiej. 

Remont Estakady Kwiatkowskiego – III etap

10 lipca br. (środa) rozpocznie się III etap remontu przegubów EstakadyKwiatkowskiego. W tym etapie remontowane będą przeguby na obu jezdniach estakady w rejonie ul. Unruga. 

Tymczasowy projekt organizacji ruchu przewiduje zamknięcie obu jezdni Estakady Kwiatkowskiego na wysokości ul. Unruga i skierowanie ruchu łącznicami przez skrzyżowanie z ul. Unruga.

Do tymczasowej organizacji ruchu dostosowana zostanie sygnalizacja świetlna. Wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu rozpocznie się 10 lipca 2013r. o godz. 20.00. Remont przegubów potrwa do 10 września 2013 r.

Ul. Morska – zmiana organizacji ruchu

W związku z modernizacją ul. Morskiej od 9 lipca br. (wtorek), od godz. 20.00, nastąpi zajęcie prawych pasów ruchu na obu jezdniach ul. Morskiej na odcinku od wjazdu do McDonald’s do skrzyżowania z ul. Zbożową. Ruch będzie odbywał się lewymi pasami jezdni.

W tym etapie robót wyłączona będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Zbożową oraz zawieszone będą przystanki komunikacji miejskiej na ul. Morskiej w rejonie ul. Zbożowej.

Z obu wlotów ul. Zbożowej będzie umożliwiony jedynie skręt w prawo. Nie będzie również możliwości skrętu z ul. Morskiej od strony Centrum w lewo w ul. Zbożową.

Ten etap robót potrwa ok. 2 tygodni – do 24 lipca 2013 r.

Zamknięty wlot ul. Słonecznej do ul. Chwarznieńskiej

W związku z modernizacją ul. Chwarznieńskiej od 8 lipca br. (poniedziałek) zamknięty jest wlot ul. Słonecznej do ul. Chwarznieńskiej. Zamknięcie związane jest z przystąpieniem do budowy kładki dla pieszych nad ul. Chwarznieńską. Obsługa ul. Słonecznej możliwa będzie poprzez ul..Promienną.
 
ZDiZ przeprasza za utrudnienia i prosi kierowców o dostosowanie się do zmienionej tymczasowo organizacji ruchu.

Ul. Żeglarzy – remont kanalizacji deszczowej

Od 5 lipca br. na ul. Żeglarzy w rejonie budynku nr 7 w.dzielnicy Oksywie wykonywany jest remont kanalizacji deszczowej, który potrwa ok. 4 tygodni.

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
W Gdyni powstanie nowy żłobek

Bardzo dobra wiadomość dla rodziców najmłodszych gdynian. W mieście powstanie nowy żłobek dzięki dotacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w...

Zamknij