Tytus Butowski z YKP Gdynia żeglarskim mistrzem Europy

12-letni Tytus Butowski reprezentujący Yacht Klub Polski Gdynia został mistrzem Europy w żeglarskiej klasie Optimist. Podczas regat na węgierskim jeziorze Balaton nie pokonały go ani trudne, zmienne warunki, ani starsi koledzy. 

70935_file

Mat. prasowe UM Gdyni

W otwartych mistrzostwach Europy wystartowało 146 chłopców i 102 dziewczynki w wieku do 15 lat. Regaty wygrał reprezentant Singapuru Ryan Yee Kang TEO. Tytus Butowski zajął drugie miejsce i jednocześnie został mistrzem Europy. 
 
Był to pierwszy start młodego zawodnika w imprezie tej rangi, ale od samego początku zajmował wysokie lokaty i nie dał się pokonać nerwom oraz tremie. Pewnie żeglował do ostatniego wyścigu. W regatach rozegrano łącznie dziesięć wyścigów w bardzo trudnych, zmiennych warunkach.
 

Mat. prasowe UM Gdyni

Mat. prasowe UM Gdyni

– Mistrzostwa Europy nad Balatonem były niezwykle ciężkie, gdyż było bardzo mało wiatru, bardzo kapryśne warunki, wiatr zmieniający się –powiedział w rozmowie telefonicznej tuż po ostatnim wyścigu Tomasz Figlerowicz, trener polskiej reprezentacji. – Sukces Tytusa całkowicie niespodziewany, gdyż nie był on stawiany w roli faworyta, co okazało się jego ogromnym atutem, gdyż żeglował przez całe regaty na ogromnym luzie – dodał.

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdynia – zmiany w ruchu drogowym

Przekazujemy Państwu komunikaty Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni o ważnych zmianach w ruchu drogowym, związanych m.in. z trzecim etapem...

Zamknij