Neptun przygotowuje się do sezonu

Fontanna Neptuna zostanie oczyszczona po zimie, usunięta zostanie z niej także powłoka zabezpieczająca fontannę przez zimową aurą i zanieczyszczeniami. Właśnie rozpoczęły się prace prowadzone przez konserwatorów, przygotowujące fontannę do sezonu letniego. Jeżeli aura będzie sprzyjająca, i temperatura nie będzie już spadać poniżej zera, fontanna uruchomiona zostanie już na święta!

– Prace konserwujące przeprowadzamy dwa razy w roku, przed sezonem zimowym i letnim. Obecnie fontanna czyszczona jest z zanieczyszczeń, usunięta zostanie także powłoka zabezpieczająca obiekt na czas zimy, a zastąpi ją specjalna powłoka dostosowana do warunków letnich. Prace konserwatorskie potrwają do końca tego tygodnia. Jeżeli aura będzie sprzyjająca fontannę uruchomimy szybciej niż zazywczaj, bo jeszcze na święta wielkanocne – zapowiada dyrektor Gdańskich Melioracji Andrzej Chudziak.

 

Anna Dobrowolska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wybory do Rad Dzielnic – już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę - 22 marca - wybierać będziemy radnych do Rad Dzielnic. Przypominamy, że zmieniły się niektóre zasady...

Zamknij