Rugby łączy ludzi

Jak walczyć z nietolerancją na stadionach? Wydarzenie, które odbędzie się 26 marca w Zespole Szkół nr 9, ma udowodnić, że rugby, jak żadna inna dyscyplina sportowa potrafi łączyć kibiców, bez względu na barwy klubowe.

Projekt Miłuj bliźniego. Rugby łączy ludzi, to inicjatywa kapelana gdyńskich rugbystów księdza Tyberiusza Kroplewskiego. Według niego sport nie powinien dzielić, a łączyć i rugby jest najlepszym tego przykładem. To dyscyplina, która jest ponad podziałami, a kibice podczas meczu tworzą przyjazną atmosferę współzawodnictwa. Akcja ma pokazać przede wszystkim kibicom rodzimych klubów piłkarskich, że wzajemny szacunek na trybunach jest możliwy. Próbujemy osiągnąć ten efekt w różny sposób. Organizowaliśmy już konkursy plastyczne, były również wypracowania z języka polskiego o miłości wobec bliźniego i tolerancji w sporcie. Kulminacyjnym punktem będzie spotkanie w czwartek, które rozpocznie się o godzinie 11.00 – mówi Aleksander Kuźmin dyrektor Zespołu Szkół nr 9.

W programie spotkanie z drużynami rugby Arki Gdynia i Lechii Gdańsk. Zaproszeni zawodnicy opowiedzą o dyscyplinie i o antagonizmach panujących wśród kibiców piłkarskich klubów Arki i Lechii. Wytłumaczą też zasady gry, w tym młyn i aut. Swoich sił spróbują uczniowie.

Miłuj bliźniego. Rugby łączy ludzi
26 marca, czwartek. Godz. 11.00
Zespół Szkół nr 9
ul. Chylońska 227
wstęp wolny

Dorota Patzer

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Dawcy dla Hani i innych

„Kochani! Nie zwlekajcie, bo w przypadku mojej Hani czas nie leczy ran." - apeluje mama 3,5 letniej Hani, chorej na...

Zamknij