Najładniejsza elewacja 2014!

Znamy już laureatów 6. edycji konkursu – organizowanego przez Miasto Gdańsk – „Najładniejsza elewacja 2014”. Do konkursu zgłoszonych zostało 48 budynków, które metamorfozę przeszły w ubiegłym roku. Szczególne uznanie komisji konkursowej zdobyły elewacje wykonane przez trzy wspólnoty mieszkaniowe z gdańskich Siedlec, Oliwy i Głównego Miasta.

– Dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Dzięki Państwa działaniom, wysiłkowi pięknieją i zyskują na wartości nie tylko wasze nieruchomości, ale całe nasze miasto – mówił podczas uroczystego ogłoszenia wyników konkursu prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem zastępcy prezydenta Gdańska, Piotra Grzelaka postanowiła przyznać trzy równorzędne nagrody w wysokości po 16 tys. 500 zł członkom wspólnot mieszkaniowych: Poczty Gdańskiej 3, Wieniawskiego 14 b oraz Długa 67/68. Nagrody wręczone zostały 8 kwietnia w Sali Obrad Nowego Ratusza w Gdańsku.

– Głównym elementem oceny nieruchomości była estetyka wykonania elewacji. I jak co roku, wybór tej najładniejszej, nie był oczywisty i prosty, bo wiele ze zgłoszonych do konkursu elewacji zasługiwało na nagrodę, i każda z nich bez wątpienia pozytywnie wpływa na estetykę naszego miasta – mówi zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak.

Przypomnijmy, w konkursie „Najładniejsza elewacja 2014” mogły brać udział wszystkie wspólnoty, których budynki zostały wybudowane przed rokiem 1990 i zostały wyremontowane między 1 stycznia a 31 grudnia 2014 roku. Pula nagród wynosiła 50 tys. zł.

W konkursie począwszy od 2009 roku wystartowało 277 wspólnot mieszkaniowych. Do tej pory uhonorowano nagrodami – 16 wspólnot na łączną kwotę 245 tys. zł.

W latach 2009 – 2014 w Gdańsku wykonano około 830 remontów elewacji w budynkach wspólnot mieszkaniowych z udziałem Gminy Miasta Gdańska, w tym w 2014 roku około 140.

Nagrodzone elewacje:

 

Anna Dobrowolska

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 8 września 2015

    […] Zobacz także Najładniejsza elewacja 2014 […]

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rowerowy Maj 2015 – zapowiada się rekordowa edycja!!!

17,5 tys. uczniów z 48 gdańskich podstawówek i 16 przedszkoli będzie rywalizować o nagrody w kampanii „Rowerowy Maj”. To 4...

Zamknij