VI Międzynarodowe Regaty Eljacht Cup 2015

W dniach 20-21 czerwca 2015 r. odbędą się międzynarodowe regaty Eljacht Cup 2015, podczas których załogi jachtów żaglowych będą ścigać się swoimi jednostkami w kilku wyścigach po Zatoce Gdańskiej. W zawodach będą brały udział jachty żaglowe klasyfikowane w grupach KWR, ORC Club i OPEN. Wyniki regat zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Zatoki Gdańskiej i Pucharu Bałtyku Południowego. Ostateczny termin zgłaszania uczestnictwa załóg upływa w dniu 16 czerwca 2015 r.

Eljacht Cup to regaty nieodmiennie kojarzące się z trasą Gdańsk-Bałtijsk-Gdańsk. W obecnym sezonie tradycja ta zostanie przerwana, a na dotychczasowej trasie odbędą się wyłącznie regaty o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu. Wystartują one z Bałtijska w czwartek, 18 czerwca w godzinach wieczornych. Dla podtrzymania wieloletniej, dobrej współpracy żeglarzy Jachtklubu Stoczni Gdańskiej z kolegami Jachtklubu Kaliningradzkiego, nie powinno na starcie w Bałtijsku zabraknąć polskich jachtów. Przybycie jachtów na metę I wyścigu w Górkach Zachodnich przewidywane jest nad ranem w piątek, 19 czerwca. Ten dzień zapowiada się niezwykle intensywnie. Po przyjęciu linii mety regat o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu, już wczesnym popołudniem rozpocznie pracę Biuro regat Eljacht Cup, które prowadząc rejestrację wcześniej zgłoszonych jachtów do Eljacht Cup, równocześnie przyjmować będzie zgłoszenia do regat o Bursztynowy Żagiel organizowanych przez Jachtklub Kaliningradzki na akwenie Górek Zachodnich. To krótkie, jednowyścigowe regaty, których zakończenie wzbogaci piątkowy wieczór inaugurujący Eljacht Cup.

Eljacht Cup 2015 to pełnowymiarowe zmagania żeglarskie jachtów morskich. Organizator przewiduje rozegranie czterech wyścigów, po dwa każdego dnia dwudniowych regat. Wyścig II rozgrywany w sobotę 20 czerwca odbędzie się na dystansie kilkunastu mil i będzie jednocześnie rywalizacją o Puchar Dwóch Komandorów. W sobotni wieczór, po zakończeniu wyścigów, nastąpi podsumowanie odbytych zmagań. W niedzielę 21 czerwca w pierwszej kolejności wystartują jachty do drugiego wyścigu regat o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu, które po wczesnym odbyciu odprawy granicznej wyruszą na metę w Bałtijsku. Następnie wystartują uczestnicy trzeciego wyścigu regat Eljacht Cup. Wyścig IV wystartuje 15 min. po zamknięciu mety wyścigu III. Ceremonia ogłoszenia wyników regat Eljacht Cup oraz wręczenie nagród zwycięzcom planowana jest o godz.16:00 w niedzielę .

PROGRAM ELJACHT CUP 2015
Harmonogram bloku regatowego w terminie 19-21 czerwca 2015 r.

Data Miejsce Godzina/Zdarzenie
16 czerwca Gdańsk 24:00
– zakończenie przyjmowania zgłoszeń do regat Eljacht Cup 2015
18 czerwca Bałtijsk ≈ 20:00
– start regat o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu
19 czerwca Górki Zachodnie ≈ 04:00
– meta I wyścigu regat o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu
14:00
– przejmowanie zgłoszeń do regat Bursztynowy Żagiel
– rejestracja uczestników regat Eljacht Cup 2015
17:00
start regat Bursztynowy Żagiel
20:00
-zakończenie rejestracji uczestników Eljacht Cup 2015
20:30
– ogłoszenie wyników, wręczenie nagród w regatach Bursztynowy Żagiel
– odprawa załóg uczestniczących w Eljacht Cup 2015
22:00
– ogłoszenie listy startowej regat Eljacht Cup 2015
20 czerwca Górki Zachodnie 09:55
– sygnał ostrzeżenia do startu I wyścigu regat Eljacht Cup 2015
≈ 19:00- spotkanie żeglarskie
20 czerwca Górki Zachodnie ≈ 09:00
– start II wyścigu regat o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu
09:55
– sygnał ostrzeżenia do startu III wyścigu regat Eljacht Cup 2015
≈ 16:00
– ogłoszenie wyników, wręczenie nagród w regatach Eljacht Cup 2015

* – terminy podane wg czasu lokalnego

Więcej szczegółów na temat regat Eljacht Cup 2015 można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy oraz na stronie organizatora – Jachtklubu Stoczni Gdańskiej Jachtklub Stoczni Gdańskiej.

 

Szybkie linki:

Informacje bieżące
Informacje dla zawodników
Program regat
Logo regat [dla mediów]
Kontakt

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Konkurs plastyczny „Warto pomagać”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie w roku 2015 obchodzi 25 lecie swojej działalności. Z tej okazji zaprasza dzieci i...

Zamknij