Mistrzowskie spotkanie na plaży w Gdańsku-Brzeźnie

Już w sobotę, 9 maja, LOTOS Trefl wraz z Miastem Gdańsk zaproszą kibiców na plażę w Brzeźnie. Okazją do spotkania z siatkarzami będzie zakończenie wspaniałego sezonu, w trakcie którego gdańszczanie zdobyli wicemistrzostwo i Puchar Polski.

Sukcesy, które w tym roku osiągnął LOTOS Trefl, są bezprecedensowe. Gdański klub nigdy nie zdobył Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn, a wicemistrzostwo kraju to najlepszy wynik zespołu z naszego miasta od 1950 roku. Wart podkreślenia jest również fakt, że mecze finałowe obu rozgrywek odbywały się w Gdańsku, dzięki czemu siatkarze po raz pierwszy mogli walczyć o najwyższe laury przed swoją publicznością. Od początku istnienia klubu Trefl Gdańsk SA, Miasto konsekwentnie wspiera jego działania i w tym roku drużyna wreszcie osiągnęła wyniki na miarę marzeń mieszkańców.

Pożegnanie sezonu

Pożegnanie sezonu

– Wszyscy jesteśmy dumni z dokonań gdańskich siatkarzy. Przez kilka miesięcy byli jedną z wizytówek naszego miasta. Wierzę, że przyszłość przyniesie kolejne sukcesy. Teraz czekamy na Ligę Mistrzów – powiedział Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska.

Spotkania LOTOSU Trefla w minionym sezonie przyciągały do ERGO ARENY ogromne rzesze fanów. Każdy domowy mecz żółto-czarnych śledziło średnio ponad 5 tysięcy widzów, co jest najlepszym wynikiem w PlusLidze i czyni zespół gdańskich siatkarzy najchętniej oglądaną drużyną w sportach halowych na Pomorzu.

– W Ergo Arenie gościliśmy najlepszych siatkarzy podczas mistrzostw świata, Europy czy rozgrywek Ligi Światowej. Hala prawie zawsze pękała w szwach, ponieważ zainteresowanie było ogromne. Teraz tłumy przyciąga drużyna LOTOSU Trefla. Popularny sport na najwyższym poziomie zawsze się obroni – zauważa prezydent Adamowicz.

Sobotnie spotkanie na plaży w Brzeźnie będzie świętem nie tylko dla kibiców siatkówki, ale i wszystkich gdańszczan. Zespół LOTOSU Trefla na scenie ulokowanej przy samym morzu zaprezentuje się o godz. 15.00. Będzie to okazja do podziękowania siatkarzom za wspaniały sezon, porozmawiania z nimi poza halą i zrobienia pamiątkowych fotografii z trofeami wywalczonymi przez nich w ostatnich tygodniach.

Wspólna zabawa na plaży w Brzeźnie rozpocznie się w południe. Dzięki uprzejmości gdańskiego MOSiR-u, chętni będą mogli pojeździć quadem lub popływać łodzią motorową, a ponadto sprawdzić się w rozgrywkach ultimate frisbee z drużyną Ultimatum Gdańsk czy w pływaniu na desce z latawcem razem z kiteacademy.pl.

O godz. 12.00 wystartuje również turniej siatkówki plażowej, który cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że już pierwszego dnia przyjmowania zgłoszeń zdecydowano o podwojeniu liczby par, które w nim wystartują. Dziką kartę otrzymał zespół złożony z graczy LOTOSU Trefla – Mateusza Czunkiewicza i Damiana Schulza.

Drużyny powalczą m.in. o karnety na mecze gdańskich siatkarzy w sezonie 2015/2016, kurs pływania na desce z latawcem i klubowe pamiątki. MVP zawodów otrzyma dodatkowo jedną ze statuetek, które w minionym sezonie trafiły w ręce Murphy’ego Troy’a. W licznych konkursach będzie można wygrać m.in. miesięczne wyżywienie w restauracjach KFC, bilety na mecze oraz klubowe pamiątki – w tym limitowane koszulki upamiętniające zdobycie przez LOTOS Trefl wicemistrzostwa i Pucharu Polski.

 

Michał Piotrowski

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Warsztaty urbanistyczne – wyzwania i problemy rozwoju przestrzennego Gdańska

Pierwsze warsztaty urbanistyczne "Gdańsk w nowej perspektywie" zgromadziły ponad 100 uczestników. Tematem były wyzwania i problemy zagospodarowania przestrzennego Gdańska z...

Zamknij