Duda przed Komorowskim, na wybrzeżu odwrotnie. Sukces P. Kukiza

Pomorskie posiada zatwardziały elektorat pro PO, co uwidacznia się niemal przy każdych wyborach. Pomimo wysokiego poparcia dla obecnego Prezydenta, widoczne stają się wyniki wzrostu poparcia dla kandydata popieranego przez PiS. Wysokie poparcie dla Pawła Kukiza, co daje do myślenia zawodowym politykom, a obywatelom nadzieję, na wprowadzenie do parlamentu osób z poza zależności układów politycznych.

Zmienia się układ sił politycznych w Polsce, wczorajsze wybory pokazały (jeszcze w oparciu głównie o prognozy), że odwraca się scena polityczna. Zmiana biegunów w wyborach prezydenckich jest widoczna, ale co najważniejsze pojawia się na scenie nowa siła polityczna, która może dokonać nie możliwych obecnie zmian w kierunku i polityce państwa.

Lekceważony i niedoceniany Paweł Kukiz osiąga trzecią lokatę w wyborach prezydenckich. Muzyk kojarzony głównie z występami scenicznymi twardo powiedział NIE i zapoczątkował lawinę, która może zmienić Polskę.

Poniżej podziękowanie z oficjalnego profilu FB Pawła Kukiza:

Dziekuję Wam!
Jesteście Wielcy i Wspaniali!
Sam jestem nikim.
Jeśli naszym znakiem będzie Uczciwość i Patriotyzm – wygramy Polskę.
Jesli choć cząstkę tego zgubimy- zdradzimy przyszłe Pokolenia.
To ogromna Odpowiedzialność. Święcie wierzę, że podołamy.
Teraz chwila odpoczynku. I zaraz potem dalej- po Polskę dla Obywateli.
Po naszą Polskę. Nasz Skarb.

PK

Tutaj kilka komentarzy:

Malgorzata Margherita Staf Panie Pawle niby moherowy wiek mam  20 lat mieszkam w Rzymie !!inigdy nie glosowalam !!!!! Czy pan uwierzy ze specjalnie w tym czasie wczoraj dokladnie przylevialam zeby panu sie poklonic !!!!!! Dla moich synow zeby mogli z tej pierdolonej Anglii wrocic!!! Bo wykształcenie wyższe maja a tam sie mecza     …….. Powodzenia !!!!!!! W jednosci sila!! Dzieki mojej obecnosci 6 osob idzie ze mna !!!!! Viva Pawel!!!!    

Bartosz Słoński de Ostoja Panie Pawle właśnie byłem zagłosować w jednym z lokali wyborczych w południowym Londynie. Po raz pierwszy widziałem tak usmiechnietych zjednoczonych ludzi w których była wiara. Wiara ze nasz kraj da się wyzwolić z rąk ludzi działających na jego szkodę.
Tłum wyborców głośno debatowal w samym lokalu jak i przed…z szumu słów można było wylapac jedno dość często powtarzające się „KUKIZ”. Ludzie mówili o Panu jako czlowieku ktory niesie nadzieje ze nasz kraj mozna uratowac i wyszarpac go z rąk złodziei i zdrajców.

Panie Pawle ma PAN pełne wsparcie moje i mojej rodziny.
Wierzę w Pana sukces bo chcę już wracać do domu do mojej ojczyzny.

Bartosz Żyliński Jesli nie dostanie sie Pan minimum do 2 tury wyborów, to będe traktowął to jako „przewał”. Z kim nie rozmawiam to chce oddać na Pana głos, a jak nie na Pana to na pewno nie na pana komorowskiego. Od rozpoczecia kampani wyborczej, miałem okazje rozmawiania na temat wyborów z ponad 100 osobami (praca którą wykonuje umozliwia mi rozmowe z klientami). Osoby w różnym wieku, bogaci i biedni, babcie jadace do przychodni i studenci. 90% chciało oddac na Pana głos. JEDNA osoba stwierdziła że odda na komorowskiego, bo nie chce na Dude…. Wszystkie sady w internecie daja Panu zwycięstwo w 1 turze. Nic z tego nie rozumiem albo rozumiem, tylko za takie poglądy dostaje sie łatke „pisiora”.
Dlatego, jesli nie wygra Pan wyborów i nie daj Boże wygra ten promowony przez media. To chciałbym aby zaczął Pan zbierać podpisy pod referendum odnośnie liczenia głosów PUBLICZNIE. Tak jak UK.

Rita JA Panie Pawle gratuluje. Po pierwszych sondażach widzę,że POLACY dzięki Panu dostrzegać to co się dzieje w Polsce.Widzę,że zaczynają myśleć i działać.Dał Pan Nam nowy,świeży powiew.Wierzę,że w końcu odbudujemy Polskę . Życzę siły i wytrwałości w dalszym działaniu.To dopiero początek.Ruszył Pan Naród. Modlę się o zdrowie dla Pańskiego Taty.

Komentarzy w podobnym tonie jest cała masa co daje pogląd, że w końcu do głosu dochodzi pokolenie młodsze, może takie które do tej pory nie głosowało, bo nie mogło, a może nie miało na kogo.

To, że Paweł Kukiz nie dostał się do drugiej tury wyborów, wcale nie okazuje się jego porażką, ponieważ jest szansa, że zmieni się prezydent, ale daje nadzieję na realną zmianę w układzie parlamentalnym.

Z jednej strony spodziewać można się, że do parlamentu wejdzie ugrupowanie, partia, czy stowarzyszenie (nie ma znaczenia forma organizacyjna), które nie będzie związane z żadną dotychczasową partią. Z drugiej strony można zastanawiać się kto będzie reprezentował Pawła Kukiza w Parlamencie.

O ile wyborach prezydenckich oddaje się głos na osobę, o tyle w wyborach do parlamentu czy samorządu głosuję się na grupę.

Zapewne w nie dalekiej przyszłości wyłoni się reprezentacja, to chyba obawy o to kto w niej będzie nie muszą być większe niż przy wyborach obecnych zawodowych polityków, którzy zmieniają partie i poglądy jak rękawiczki, aby tylko być aktywnym i czynnym politykiem.

Jest szansa, że osoby z zewnątrz mogą w końcu zacząć pracować na to by Polska była Polską silną gospodarczo, militarnie i politycznie. Aby każdy obywatel czuł się dumny, że pochodzi z Polski, żeby mógł uczciwie pracować i być wynagradzany w Polsce, aby za granicę wyjeżdżał, co najwyżej na wakacje lub podróże, aby przywrócić naturalną hierarchię wartości i praw.

Oczekiwań jest wiele, wielka zatem będzie ciążyć odpowiedzialność na tych, którzy zostaną wybrani z poparcia Pawła Kukiza.

Obecnie warto wybrać się na wybory jeszcze raz już za dwa tygodnie, aby te wszystkie zmiany były możliwe. Nie pozwólmy, aby decydowano za nas, bez nas. Tym bardziej, że właśnie najbliższą drugą turę wyborów można monitorować i prześwietlać, a pewnie trudno przeinaczyć wolę wyborców.

Jest nadzieja!

 

(MC)

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zapraszamy na weekend do Gdyni

W piątek street art. Opuści miejskie mury i zagości na wsi - zapraszamy n premierę filmu „Rurales", która odbędzie się...

Zamknij