Od wtorku jeździmy po docelowym rondzie na Rakoczego

Od najbliższego wtorku to jest 12 maja,  od godzin wczesno porannych  wszyscy kierowcy jeżdżący po tzw. tymczasowym rondzie (skrzyżowanie ulic Rakoczego/Warneńskiej i Bulońskiej) będą poruszać się po nim już w układzie docelowym.

Bulońska

Bulońska

Na jezdni nie ma jednak ostatniej warstwy asfaltów tak zwanej  ścieralnej – zgodnie z zapowiedziami wykonawcy asfaltowania ostatniej warstwy zaplanowane są na lipiec.  Tymczasowe rondo zostało oznakowane a poziome pasy rozmalowane są tymczasowo w kolorze żółtym – szczegóły i relacje ruchu na mapce.  Przywrócony zostanie także lewoskręt z ulicy Rakoczego w ul. Wyrobka. Prosimy o ostrożna jazdę zgodnie z oznakowaniami !

 

Aktualne zaawansowanie prac na budowie linii tramwajowej na Piecki Migowo w Gdańsku wynosi ponad 70%.  Aktualnie w branży drogowej wykonywane są konstrukcje nawierzchni peronu Kolumba, prace brukarskie na pętli Siedlce, konstrukcje krawężników w ulicy Nowolipie. Wykonywane jest także korytowanie, konstrukcja, spawanie i montaż toru w rejonie Brętowa, prace torowe wykonywane są również na estakadzie, na pętli Siedlce montowane są sieci trakcyjne.

 

Magdalena Skorupka-Kaczmarek

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zmarł Janusz Kaniewski

MEMU MIASTU NA DO WIDZENIA Moje ulubione miasto, Gdynia, miało w honorowym miejscu mój ulubiony hotel „Gdynia”. To był legendarny...

Zamknij