STARTER zaprasza na finał „Go Creative. Biznes na Start”

Już w piątek, 29 maja o godz. 17.00, w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER odbędzie się długo wyczekiwany finał „Go Creative. Biznes na Start”. Z dwudziestki kreatywnych pomysłów na biznes jurorzy wyłonią pięć najlepszych. Spotkanie, mające charakter otwarty, to również okazja dla planujących własną działalność do zainspirowania się i przyjrzenia wykorzystanym przez finalistów sposobom na rozwój firmy. Właśnie uruchomiono zapisy online na wydarzenie.

Logo Go Creative

Logo Go Creative

W wielkim finale 13 edycji „Biznes na Start” zmierzą się projekty, które zakwalifikowały się do półfinału. Od dwóch miesięcy autorzy 20 najbardziej kreatywnych pomysłów na biznes brali udział w prowadzonych przez ekspertów i praktyków branży cyklach szkoleń z zakresu przedsiębiorczości, finansowania, sprzedaży, marketingu czy wreszcie przygotowania modelu biznesowego. W piątek, 29 maja, przedstawią go początkowo przed komisją, która będzie obradować już od rana. Podczas finału – rozpoczynającego się o godz. 17.00 – wyłonionych zostanie 5 pomysłów na biznes, które na scenie powalczą o tytuł najlepszego. Zdobywca podium otrzyma m.in. nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł na rozwój swojego biznesu oraz miejsce do pracy w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Cała piątka może liczyć też na liczne nagrody, od mentoringu, przez doradztwo, aż po usługi księgowe, których łączna pula wynosi ok. 60 tys. zł.

– Wielki finał zapowiada się bardzo ekscytująco! Chociaż w tym roku było rekordowo dużo zgłoszeń, warto podkreślić, że co roku poprzeczkę podnosi także unikalność projektów i pomysłowość ich twórców. Droga od idei do przekucia jej w biznes to zastrzyk inspiracji dla kreatywnych przedsiębiorców lub osób myślących o rozpoczęciu działalności! – mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Chętni do obejrzenia zmagań uczestników „Go Creative. Biznes na Start” i poznania najbardziej kreatywnych pomysłów na biznes mogą zapisać na wydarzenie poprzez stronę: www.final-konkurs-go-creative.evenea.pl.

 

GoCreative

GoCreative

Projekt „Go Creative. Biznes na Start”, organizowany przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, obejmuje kompleksowe, aktywne wsparcie dla osób planujących założenie własnej firmy na terenie Gdańska w obszarze branż kreatywnych.

Na uczestników konkursu czeka cykl szkoleń z zakresu przedsiębiorczości, doradztwo ze strony ekspertów i praktyków branży, przygotowanie do stworzenia modelu biznesowego swojej działalności oraz networking, wymiana idei i pomysłów – w sumie 80 godzin intensywnej pracy nad rozwojem pomysłów, dzięki którym będą mogły się one przerodzić w biznes!

Projekt trwa od lutego do lipca (okres preinkubacji) oraz od sierpnia do listopada (proces inkubacji). W maju ma miejsce wielki finał, podczas którego wyłonionych zostanie 5 zwycięskich firm, a zdobywca pierwszego miejsca otrzyma m.in. nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł na rozwój swojego biznesu, której sponsorem jest Grupa Energa. Pula wszystkich nagród wynosi ok. 60 tys. zł. Projekt jest finansowany ze środków Miasta Gdańska.

Więcej informacji: www.biznesnastart.pl.

 

Michał Piotrowski

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Podsumowanie projektu „Start w dorosłość”

21 maja w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym (ul. Trzy Lipy 3) odbędzie się panel dyskusyjny pt. „Historia sukcesu” podsumowujący projekt...

Zamknij