Po fashion do muzeum

Wychudzone modelki, despotyczni projektanci i ceny z kosmosu za kawałek świecącej, niepraktycznej szmatki? Nie tutaj. Na pokazie mody, który odbędzie się w 22 maja w Muzeum Miasta Gdyni, pojawią wyjątkowe modelki i ubrania, które panie założą zarówno do pracy, jak i na wieczorne wyjście. Wydarzenie „Po Fashion” odbędzie się w ramach akcji Fundacji Po – „Zimowe Metamorfozy”.

Pokaz, który poprowadzą aktorzy Grzegorz Pacanowski i znany z serialu Czas honoru i filmuMiasto 44 Michał Meyer, zostanie podzielony na dwie części. W pierwszej wyjdą zwykłe kobiety, takie, które możemy spotkać codziennie na ulicy. Zostaną ubrane w stroje z 5 gdyńskich butików znajdujących się przy ulicy Świętojańskiej – mówi Beata Abramowska wiceprezes Fundacji Po, która wspiera kobiety, które połączył problem choroby nowotworowej.

W drugiej części na wybiegu wystąpią panie, które wzięły udział w Zimowych Metamorfozach. Są to kobiety doświadczone przez los. Przebyły ciężką chorobę, tragedię rodzinną. Dla nich metamorfoza, której zostały poddane, to zupełnie nowy początek. Dla jednych dosłowny, dla innych mniej. Pokazuje też, że PO jest przyszłość – podkreśla Beata Abramowska.

Organizatorzy liczą, że ubrania prezentowane przez zwyczajne kobiety, zostaną milej odebrane od wystąpienia supermodelek. Od wielu lat zajmuję się organizowaniem pokazów mody. Przy okazji luźnej rozmowy ze znajomymi, dowiedziałam się, że mają jeden problem. Kiedy przychodzą na pokazy, po prostu nie widzą siebie w ubraniach, które są prezentowane na wybiegu przez bardzo młode modelki. Dlatego zajęłam się pokazami, w których angażuję kobiety w przedziale wiekowym od 25 do 60 lat – wyjaśnia choreografka Marlena Kędzierska.

Po Fashion
22 maja, piątek. Godz. 20.00
Muzeum Miasta Gdyni
ul. Zawiszy Czarnego 1
wstęp wolny

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Inauguracja sezonu letniego Gdyni i Północnych Kaszub 2015

Chcesz pojeździć na wielbłądzie albo zobaczyć z bliska teksański kaktus? A może poczuć dreszczyk emocji spacerując po cmentarzysku sprzed tysięcy...

Zamknij