Dzień Profilaktyki w XX LO w Gdańsku

1 czerwca o godz. 12.00 w XX LO w Gdańsku (Dobrowolskiego 6) rozpocznie się kolejny Ogólnopolski Głos Profilaktyki organizowany przez Społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Punktualnie o godz. 14.00 uczestnicy happeningu, podobnie jak tysiące innych w całej Polsce, wykonają gest symbolizujący poparcie idei serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka, który polegać będzie na położeniu prawej dłoni na sercu i wybijaniu przez 60 sekund rytmu jego bicia.

Organizatorami happeningu „Ogólnopolski Głos Profilaktyki” są Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, Komenda Miejska Policji w Gdańsku, Kuratorium Oświaty w Gdańsku, XX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku i Gdańska Grupa PaT (Profilaktyka a Ty) oraz Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień.

W ubiegłych latach roku w przedsięwzięciu, odbywającym się jednocześnie w całym kraju, wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób.

Punktualnie o godz. 14:00 uczestnicy happeningów w całej Polsce wykonają gest symbolizujący poparcie idei serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka, który polegać będzie na położeniu prawej dłoni na sercu i wybijaniu przez 60 sekund rytmu jego bicia.

Celem akcji jest edukacja młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, promowanie mody na życie wolne od uzależnień, a także promocja innowacyjnych działań z zakresu profilaktyki rówieśniczej.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest insp. Grzegorz Jach współtwórca i animator wszystkich grup PaTowskich w Polsce. Zaproponował on, aby ta akcja stała się ogólnonarodowym zrywem jedności pokoleniowej, instytucjonalnej i środowiskowej w działaniach skierowanych na przeciwdziałanie uzależnieniom, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

Przed happeningiem o godzinie 12.00 rozpoczną się występy teatralne i koncerty muzyczne w wykonaniu młodzieży z gdańskich szkół. W godzinach popołudniowych młodzież weźmie udział w warsztatach artystycznych na terenie XX LO.

 

Magdalena Kuczyńska

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zapraszamy na weekend do Gdyni

W piątek rozpoczyna się trwające do niedzieli włącznie drugie spotkanie z literaturą, czyli Weekend Literacki. W sobotę rusza dwudniowy maraton...

Zamknij