Trójmiasto po raz trzeci będzie ratować lato!

Już w najbliższą niedzielę w Trójmieście odbędzie się trzecia edycja otwartej Gry Miejskiej „Uratuj Lato”. Tym razem uczestnicy będą zmagać się z epoką lodowcową. Na wszystkich, którzy dołączą do zabawy czeka ogromna dawka rozrywki, a najlepsi słoneczni ratownicy pojadą do Tropical Islands.

Idea Gier Miejskich „Uratuj Lato” narodziła się u organizatora zabawy – w Rodzinnym Centrum Rozrywki Loopy’s World dwa lata temu. – Koniec roku szkolnego to świetny czas na wspólną zabawę w gronie rodziny i przyjaciół. Razem z partnerami postanowiliśmy stworzyć darmową Grę Miejską, która będzie rozrywką dla małych i dużych mieszkańców Trójmiasta. Co roku w połowie czerwca kilkanaście najbardziej rodzinnych i aktywnych miejsc w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zamienia się w słoneczne punkty, gdzie na uczestników zabawy – ratowników lata czekają specjalne zadania – mówi Agata Jakób z Loopy’s World.

Gra Miejska Uratuj Lato

Gra Miejska Uratuj Lato

Na ratunek zamarzającemu słońcu

W tym roku wszyscy, którzy dołączą do zabawy będą ratować najcieplejszą porę roku przed nadejściem znacznego oziębienia. W końcu trudno sobie wyobrazić zamarznięte morze w środku lata czy plażowanie w zimowych kurtkach… Meteorolodzy już ustalili, że najlepszym sposobem, by zapobiec epoce lodowcowej nad Bałtykiem jest duża dawka śmiechu, dobra zabawa i pozyskanie jak największej liczby słonecznych ratowników! 14 czerwca każdy z Was może zostać jednym z nich i razem ze swoją drużyną stawić czoła nadmorskiemu ochłodzeniu.

Żeby wziąć udział w Grze wsytarczy zarejestrować swoją drużynę w dniu zabawy między godz. 9 a 10 w jednym z punktów startowych – w gdańskim Centrum Rozrywki Loopy’s World lub gdyńskim Parku Trampolin Jumpcity lub wcześniej zgłosić się poprzez formularz na stronie www.trojmiastogra.pl. Drużyny Uśmiechu muszą liczyć od 2 do 5 osób, a w każdym zespole musi znaleźć się pełnoletni lider, a także jedna osoba poniżej 14. roku życia – informuje Daria Bohorodzicz, koordynator Gry.

Finał przy sopockim molo

image001Na trasie trzeciej edycji Gry znalazło się 17 miejsc. W organizację przedsięwzięcia poza Loopy’s World i Jumpcity włączyły się także Aquaprk Sopot, EduPark, Port Brzeźno, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Gdyńskie Centrum Sportu, MOSiR Gdańsk, Serwis Haller, Ośrodek Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka, Akademia Talent, Teatr Miniatura, gdańskie i gdyńskie kina Helios, Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej, KOMPAS Biuro Turystyki Aktywnej, Miasto Gdańsk – Światowa Stolica Bursztynu, Kąpielisko Morskie Sopot, ZTM Gdańsk oraz Tropical Islands.

Po odwiedzeniu wszystkich puntków, które znalazły się na trasie Gry organizatorzy zapraszają na wielki finał zabawy. Między godz. 15 a 16.30 przy sopockim molo odbędą się występy Akademii Talent, pokazy naukowe EduPark, zadania konkursowe dla wyróżnionych Drużyn Uśmiechu, a także uroczyste wręczenie nagród. Na najlepszy zespół czekają bilety do parku Tropical Islands położonego nieopodal Berlina, a dla wszystkich uczestników na zakończenie świetnej zabawy przygotowany został wielki tort.

Program:

9:00 –  10:00  – rejestracja oraz odprawa Drużyn Uśmiechu na punktach startowych: Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy’s World w Gdańsku lub Park Trampolin Jumpcity w Gdyni.

9:30 – 14:30  – czas na odwiedzenie stacji meteorologicznych i wykonanie zadań.

Do 14:45  – czas na zgłoszenie ukończenia Gry na mecie przy molo w Sopocie.

15:00 – 16:30  – Wielki Finał Gry przy molo w Sopocie. W programie m.in.: występ Akademii Talent i pokaz naukowy EduPark, zadania konkursowe na scenie dla wyróżnionych Drużyn Uśmiechu, uroczyste wręczenie nagród, Wielki Tort dla wszystkich uczestników oraz pokonanie Epoki Lodowcowej, punkt finałowy- uratowanie słońca!

Justyna Gdowska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
13. Gdańsk DocFilm Festival

13 edycja Gdańsk DocFilm Festival odbędzie się w dniach 11-14 czerwca br. w Europejskim Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1. Pokazy specjalne -...

Zamknij