Rekordowy dzień otwarty BCT

Prawie 3000 osób odwiedziło w sobotę 13 czerwca Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni, który już po raz trzeci otworzył się dla zwiedzających w ramach dnia otwartego. To rekord frekwencyjny imprezy. W tegorocznej edycji goście mieli okazję m.in. zwiedzić cały port z pokładu statku wycieczkowego czy zapoznać się z kuchnią i tradycjami Filipin, skąd pochodzi właściciel BCT – grupa ICTSI.

Wśród nowych atrakcji największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się rejsy po porcie, którym towarzyszył komentarz przewodnika PTTK.  Dużą atrakcją było również zwiedzanie portowych holowników. Swój sprzęt zaprezentowały Straż Pożarna oraz Służba Celna. Celnicy, co byłą kolejną nowością w tym roku, zaprezentowali działanie swojego laboratorium oraz przygotowali wystawę towarów, które próbowano przemycić do Polski.

Egzotyki wydarzeniu dodały prezentacje przygotowane przez Ambasadę Republiki Filipin w Polsce. Na specjalnym stoisku można było spróbować specjałów tamtejszej kuchni, zobaczyć pokazy tradycyjnych tańców i zabaw. Gości witała Patricia Ann Paez, ambasador Republiki Filipin w Polsce.

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyższy standard – nowe zasady odbioru odpadów od 1 stycznia 2016. Czekamy na opinie

Po blisko 2 latach funkcjonowania nowego systemu odbierania odpadów komunalnych w Gdyni dzięki zaangażowaniu gdynian możemy poszczycić osiągnięciem 28-procentowego poziomu...

Zamknij