Tramwajem wodnym na Wyspę Sobieszewską

Już niebawem nie tylko autobusem, ale i tramwajem wodnym będzie można dotrzeć na Wyspę Sobieszewską. Już od najbliższej soboty 27 czerwca tramwaj wodny linii F6 na trasie Targ Rybny – Narodowe Centrum Żeglarstwa, zawijał będzie również do przystanku na Wyspie Sobieszewskiej. Dodatkowy przystanek zyska także linia F5.

Tramwaj wodny - Autor: Mat. ZTM

Tramwaj wodny – Autor: Mat. ZTM

– Linia F6 będzie funkcjonować na zmodyfikowanej o przystanek na Wyspie Sobieszewskiej trasie od 27 czerwca do 31 sierpnia, czyli w okresie wakacji – mówi zastępca prezydenta Gdańska, Piotr Grzelak. – Uruchomienie przystanku na Wyspie Sobieszewskiej z pewnością ucieszy wszystkich tych, którzy zgłaszali nam taki postulat. Mamy nadzieję, że wzbogacenie oferty przewozowej tej konkretnej linii tramwaju wodnego spotka się z zainteresowaniem zarówno gdańszczan, jak i turystów – dodaje Grzelak.

Tramwaj F6 wykonuje dziennie po trzy kursy w obie strony. – Po dodaniu przystanku na Wyspie Sobieszewskiej, tramwaj ten od soboty będzie obsługiwał przystanki: Targ Rybny – Sienna Grobla II – Wiosny Ludów – Tamka – Wyspa Sobieszewska – Górki Zachodnie – Narodowe Centrum Żeglarstwa – informuje dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Jerzy Dobaczewski.

Tramwaj wodny - Autor: Mat. ZTM

Tramwaj wodny – Autor: Mat. ZTM

Cumowanie tramwaju wodnego na Sobieszewie możliwe jest dzięki temu, że liczący ok. 250 metrów długości odcinek nabrzeża został wyremontowany.
– W ramach prac wykonano m.in. nowe obniżenie do cumowania dla małych jednostek pływających, a także barierki, drabiki i oznakowania dla jednostek pływających – mówi Bogusław Pinkiewicz, rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. – To obniżenie pozwoli przycumować takim jednostkom, jak właśnie tramwaj wodny. Dodatkowo wykonano także pirs dla lodołamaczy wraz z systemem odbojowym i cumowniczym, odwodniono także część nabrzeża wraz z odprowadzeniem wód opadowych – dodaje.

Trasę F6 obsługuje jednostka Sonica, która jednorazowo może przewieźć 40 osób i 5 rowerów. Bilet na rejs to koszt 10 zł, przewiezienie roweru – 5 zł. Pierwszy rejs na trasie zahaczającej o Sobieszewo już w najbliższą sobotę o 10.00 z Targu Rybnego. Zapraszamy!

Taryfa tramwaju wodnego i rodzaje ulg pod tym linkiem.

Tramwaj wodny - Autor: Mat. ZTM

Tramwaj wodny – Autor: Mat. ZTM

Ale to niejedna zmiana – na linii F5 (Żabi Kruk – Westerplatte) wraca obsługa uruchomionego rok temu przystanku „Latarnia Morska” (Nabrzeże Kpt. Ziółkowskiego w Nowym Porcie). W weekendy nadal będzie funkcjonować dodatkowy rejs wieczorny do Westerplatte z pominięciem niektórych przystanków.

W związku z wprowadzeniem nowych przystanków zmianie ulega rozkład jazdy tramwajów wodnych F5 i F6.
Szczegółowe rozkłady rejsów zamieszczone są w zakładce Tramwaj wodny na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego oraz przystankach tramwaju wodnego.

Zapraszamy do korzystania z rejsów tramwajem wodnym!

 

Zygmunt Gołąb

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Falochron w Nowym Porcie dla spacerowiczów! – zapraszamy na wielkie otwarcie

Falochron Zachodni w Nowym Porcie zostanie udostępniony zwiedzającym! I to w dniu rozpoczynającego się w Gdańsku sezonu turystycznego. Stanie się...

Zamknij