W Tczewie święto lidera Republiki

W piątek 21 sierpnia odbędzie się w Tczewie „IN MEMORIAM. XIV Festiwal Grzegorza Ciechowskiego”. Po raz ósmy z nagrodą i pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska. Początek atrakcji już o godz. 17.00!

W tym roku w ramach Festiwalu odbędzie się m.in. uliczne zdarzenia artystyczne „Wielki hipnotyzer” – o godz. 17.00 wyruszą spod biało-czarnej lokomotywy przy dworcu PKP opiekunowie z psami, rowerzyści i motocykliści – wszyscy w biało-czarnych barwach Republiki. Również o godz. 17.00 rozpocznie się „Ciechowski salonik literacki” przy ul. Dąbrowskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a godzinę później w parku Kopernika zostanie otwarta wystawa „Grzegorz Ciechowski i Republika w fotografii Mirosława Stępniaka”.

Najważniejszym wydarzeniem w ramach festiwalu jest (już od dziewięciu lat) Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego. Konkurs rozpocznie się o godz. 19.00 na dziedzińcu Fabryki Sztuki w Tczewie przy ul. 30 stycznia 4. Oto lista wykonawców i utworów, które usłyszymy:
1. Bacteryazz – Mój imperializm, Będzie plan
2. Box Anima – Ciało, Sexy doll
3. Bregma – Mamona, Odchodząc
4. Half Light – Nowe sytuacje, Będzie plan
5. Hatbreakers – Za karę, Raz na milion lat
6. JMJ Influence Trio – Nie pokonasz miłości, Pocałunek Yennifer
7. Katarzyna Jędrychowska – Tu jestem w niebie, Tango z pistoletem
8. Miss Hapen – Kombinat, Nie pytaj o Polskę
9. Snoww Dog – Zapytaj mnie czy cię kocham, Tak długo czekam
10. State Urge – Halucynacje, Paryż-Moskwa 17:15
11. Agata Zakrzewska – Tak, tak to ja, Nie pokonasz miłości

W części pozakonkursowej: recital Pauli Brzóski (finalistki ubiegłorocznej edycji programu telewizyjnego „Must Be the Music. Tylko Muzyka”) i koncert specjalny wokalisty i kompozytora Krzysztofa Zalewskiego.

 

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
W piątek o 12.00 akcja pod Fontanną Neptuna – promujemy picie wody z kranu

Gdańska woda z kranu jest smaczna, bezpieczna i wartościowa. Nie ustępuje jakością wodom butelkowanym, ale bije je na głowę podstawowym...

Zamknij