Pokaż się na Sopockich Targach Seniora

Jeszcze przez kilka dni, do 23 sierpnia można zgłaszać swój udział w Sopockich Targach Seniora, które odbędą się w pierwszy weekend października. Organizatorzy zapraszają do zaprezentowania swojej oferty firmy, które posiadają produkty i usługi skierowane do osób starszych a także instytucje i organizacje oferujące ciekawe zajęcia dla seniorów.

Sopockie Targi Seniora

Sopockie Targi Seniora

W tym roku motywem przewodnim Targów są „Innowacje i inspiracje” kierowane do osób starszych. Podczas Targów promowane będą nowoczesne rozwiązania technologiczne, społeczne, komunikacyjne i edukacyjne.  – Nowe technologie dają nowe możliwości, zarówno w opiece jak i aktywizacji osób starszych – mówi Anna Jarosz. dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, pomysłodawca i organizator Sopockich Targów Seniora. Na Targach pokażemy innowacyjne rozwiązania z obszaru teleopieki i telemedycyny, które są już codziennością w innych krajach europejskich i powoli również pojawiają się w Polsce. Zaprezentujemy np. bezpieczną wannę, narzutę diagnostyczną, i-wagę a także inne urządzenia i systemy wymyślone i stworzone przez naukowców z Politechniki Gdańskiej, które mają na celu poprawę jakości życia osób starszych, niesamodzielnych i chorych. Pokażemy praktyczne i proste aplikacje na telefon komórkowy i smartfon, które ułatwiają codzienne życie np. przypomnienie kiedy wziąć lekarstwo, jak zlokalizować gdzie znajduje się starsza osoba, co może być bardzo istotne w przypadku chorych na Alzheimera – podkreśla Anna Jarosz.

Podczas Targów Organizatorzy zachęcać będą do stosowania rozwiązań podwyższających jakość życia osób starszych, prezentowane będą produkty i usługi, które służyć mogą wsparciu seniorów, a także zachęcać do aktywności w różnych dziedzinach.

– Sopockie Targi Seniora to również miejsce inspiracji do zdrowego i aktywnego stylu życia – dodaje Joanna Woźniczka, prezes Spółdzielni Socjalnej Kooperacja, współorganizator Targów. To bogaty program edukacyjno-kulturalny, m.in. warsztaty artystyczne, zajęcia ruchowe, spotkania z inspirującymi osobami, warsztaty z nowych technologii, m.in. z obsługi komputera, tabletu, smartfona, korzystania z e-czytników czy robienia zdjęć telefonem komórkowym a także konkurs Super Senior.

Jeszcze przez kilka dni, do 23 sierpnia można zgłaszać swój udział w 6 Sopockich Targach Seniora. Organizatorzy zapraszają do zaprezentowania swojej oferty firmy, które posiadają produkty i usługi skierowane do osób starszych a także instytucje i organizacje oferujące ciekawe zajęcia dla seniorów. Szczegółowe informacje w Biurze Organizacyjnym Sopockich Targów Seniora, e-mail: biuro@targiseniora.pl, tel. kom. 668 124 765 (wystawcy), tel. kom. 664 899 125 (program edukacyjno-kulturalny). 

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Śledzie znowu w drodze

W najbliższą sobotę, 22 sierpnia już po raz XV odbędzie się jedyny na świecie i cieszący się ogromnym zainteresowaniem Marsz...

Zamknij