Bilet na PKM można już kupić komórką

Bilety na Pomorską Kolej Metropolitalną można kupować telefonem komórkowym, korzystając z darmowej aplikacji mobilnej SkyCash.  Rozwiązanie pozwala też płacić za przejazdy SKM, kupować bilety metropolitalne MZKZG oraz regulować należność za parkowanie.

SkyCash to szybki sposób na zakup biletu PKM telefonem komórkowym, bez konieczności odliczania drobnych czy stania w kolejce do kasy. Trwająca kilkanaście sekund transakcję można zrealizować w każdym miejscu, 24 godziny na dobę, a ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży. SkyCash umożliwia też korzystanie ze wszystkich obowiązujących ulg i zniżek.

SkyCash - instrukcja zakupu biletów

SkyCash – instrukcja zakupu biletów

Aplikacja pozwala kupować bilety na wszystkie połączenia PKM. Wystarczy uruchomić ją w telefonie i wejść do zakładki SKM Trójmiasto. Wśród dostępnych biletów znajdują się m.in. jednorazowe, które pozwalają samodzielnie określić stację początkową i końcową na trasie pociągu. Przed zakupem należy zasilić swoje konto środkami pieniężnymi, np. przelewem bankowym. Do SkyCash można też podłączyć kartę płatniczą, dzięki czemu w ogóle nie trzeba pamiętać o zasileniach. Należność za bilety będzie wtedy pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

Podczas kontroli wystarczy okazać bilet, który po zakupie zostaje automatycznie zapisany w zakładce „Bilety do kontroli”. Żeby wykonać tę czynność, pasażer nie musi łączyć się z Internetem.

SkyCash jest już dobrze znany wielu mieszkańcom Trójmiasta. Bilety SKM można kupować za jego pomocą od blisko trzech lat. Aplikacja pozwala też płacić telefonem za postój w strefach płatnego parkowania oraz kupować bilety metropolitalne MZKZG. Wśród dodatkowych usług, które są dostępne w SkyCash znajdują się m.in. wypłaty gotówki z bankomatów, przelewy między znajomymi, możliwość kupowania biletów do kina oraz płatności za domowe rachunki.

SkyCash - zakup biletu PKM

SkyCash – zakup biletu PKM

Z usługi umożliwiającej zakup biletów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej mogą korzystać wszyscy posiadacze telefonów z systemami Android, iOS (iPhone) oraz Windows Phone. SkyCash można pobrać za darmo w dedykowanych sklepach z aplikacjami, wpisując w przeglądarce telefonu adres m.skycash.com lub wysyłając pustego SMS-a na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego).

***

SkyCash

SkyCash

SkyCash

SkyCash to największy w Polsce system płatności i usług mobilnych dla telefonów komórkowych, pozwalający m.in. w szybki i wygodny sposób kupować bilety komunikacji miejskiej i opłacać parkowanie w ponad 30 miastach w Polsce. Od grudnia 2014 r. SkyCash obsługuje sprzedaż mobilną biletów PKP Intercity, wprowadzając nową jakość w zakresie wygody, intuicyjności i szybkości transakcji. SkyCash pozwala także na zakup biletów do kina, wypłatę gotówki w bankomacie bez użycia karty oraz natychmiastowe przelewy pomiędzy użytkownikami i płatność za domowe rachunki. Wszystkie transakcje są zabezpieczone na poziomie bankowości mobilnej i kart płatniczych. W 2014 roku, podczas Gali Mobility Trends, SkyCash otrzymał nagrodę Złoty Bell w konsumenckiej kategorii „Aplikacja roku 2013”. Usługa mobiParking została uhonorowana nagrodą Lokalizator Roku 2014, przyznaną w kategorii aplikacji dla kierowców, w ramach konferencji Navigation Trends for Drivers.

Więcej informacji:

www.skycash.com
www.facebook.com/skycash

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
GPW czyli Gdańsk Południe – Wrzeszcz

W Parku Naukowo-Technologicznym w Gdańsku odbyła się dziś dyskusja na temat projektowanego, alternatywnego w stosunku do Śródmieścia, połączenia południowych dzielnic...

Zamknij