RetroKomp, czyli raj dla miłośników pikseli

Zaledwie kilkanaście lat temu – obiekty marzeń i symbole najnowocześniejszej technologii. Dziś – w większości budzące wzruszenie eksponaty muzealne. Ale dzięki komputerowym zapaleńcom stare komputery wciąż jeszcze potrafią zaskoczyć i zadziwić. Jak? Można to sprawdzić na tegorocznej edycji „RetroKomp/ LOAD ERROR 2015”, która rozpoczyna się w piątek 16 października.

Retro Komp 2015

Retro Komp 2015

Scena Muzyczna GAK oraz kolekcjonerzy i użytkownicy komputerów domowych oraz retro-konsol powstałych w końcowych dekadach ubiegłego wieku, z radością zapraszają na 4-tą już edycję zlotu miłośników retro-elektroniki „RetroKomp 2015″. W związku z licznymi głosami osób zainteresowanych, w 2015 roku powraca dwuczęściowa formuła zlotu. Tym razem jednak proporcje zostaną odwrócone i to niejako demoscenowa impreza LOAD ERROR zaprosi ludzi zainteresowanych retro-komputerami i retro-konsolami do zapoznania się bliżej z nieco tajemniczym „underground’em” zwanym nieformalnie Sceną Komputerową.

W trakcie 3-dniowego party LE’15, na kilka godzin scena otworzy się dla osób do tej pory niezwiązanych z nią i być może zaszczepi kreatywnego scenowego „bakcyla” osobom, które dotychczas wyłącznie użytkowo lub rozrywkowo traktowały swoje komputery.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy jednak do udziału w całej 3-dniowej imprezie a „otwarty Retrokomp” ma być jedynie ułatwieniem dla ludzi zupełnie spoza retro i scenowego klimatu. Zmiana proporcji części składowych nie wyklucza oczywiście tradycyjnych punktów programu RK czyli konkursów łamaczy joystick’ów (z nagrodami), wykładów i spotkań z ciekawymi ludźmi oraz kolejnej edycji konkursu na nowo powstałą grę na retro-platformy: „RetroKomp GameDev Compo” (RKGDC). W trakcie imprezy planowane są występy demo-scenowych muzyków. Wręczona zostanie również RetroKomp Star Award 2015 – nagroda przyznawana osobie, grupie lub projektowi szczególnie zasłużonemu dla sceny lub naszego retro-hobby.

RetroKomp/ LOAD ERROR 2015 – 16 – 18 października
Scena Muzyczna GAK, Gdańsk, ul. Powstańców Warszawskich 25
Bilety: od 5 zł do 80 zł

Więcej informacji:
http://www.scenamuzyczna.plwww.retrokomp.org
http://www.facebook.com/RetrokompLoaderror

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mediator ze szkolnej ławki

Szkolne spory rozwiązywane poprzez mediację, a w roli mediatora – kolega lub koleżanka ze szkoły. W Gdańsku już od blisko...

Zamknij