Szukam pracy z Integracją – zacznij od CV!”

Dobrze przygotowane CV to pierwszy, bardzo ważny krok w poszukiwaniach pracy. Ten krótki dokument musi wyróżnić kandydata spośród innych aplikacji nadesłanych w odpowiedzi na ogłoszenie o pracę. Zatem jak go odpowiednio przygotować?  Centrum Integracja oraz agencja doradztwa personalnego LOBO HR, zapraszają do udziału w projekcie „Szukam pracy z Integracją – zacznij od CV!”.

Bezpłatne konsultacje odbędą się w Centrum Integracja Gdynia przy ul. Traugutta 2 w każdy poniedziałek, w godz. 12.30-14.30, począwszy od 2 listopada i potrwają do końca stycznia 2016 roku. Indywidualnych porad udzielą specjaliści HR. Aby wziąć udział trzeba jedynie wcześniej umówić się telefonicznie: 570 066 306 lub 505 606 776 – mówi Wanda Winnicka, doradca zawodowy gdyńskiego Centrum Integracja. Udział w projekcie jest niezależny od wieku, doświadczenia zawodowego, czy wykształcenia. Z pomocy skorzystać mogą w szczególności mieszkańcy Gdyni, Gdańska, Sopotu, Rumi, Redy, Wejherowa i mniejszych miejscowości. Zarówno osoby pełno jak i niepełnosprawne – dodaje.

Szkolenia są najwyraźniej potrzebne, bowiem specjaliści wyróżniają kilka podstawowych błędów popełnianych przy pisaniu CV.  Najczęściej te dokumenty są nieczytelne, za mało jest w nich informacji dotyczących doświadczenia pracownika, informacji o poprzednich pracodawcach a zdarza się, że brakuje nawet danych kontaktowych kandydata – mówi Małgorzata Michalewska z LOBO HR.

Przypomnijmy, Centrum Integracja Gdynia działając non-profit w ramach Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji zajmuje się szeroko rozumianą poprawą sytuacji osób z niepełnosprawnością. Celem jest m.in. ułatwienie osobom niepełnosprawnym, ich bliskim, pracodawcom dostępu do rzetelnej informacji, fachowego poradnictwa, wejścia lub powrotu na rynek pracy. W ciągu roku przez różnego działania CIG obsługuje 6 000 osób, a wskaźnik zatrudnienia wśród osób poszukujących pracy wynosi 40%. 

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zmiany w organizacji ruchu w dniach 30 października – 2 listopada

arząd Dróg i Zieleni w Gdyni informuje, że w dniach od 30 października do 2 listopada w rejonie gdyńskich cmentarzy...

Zamknij