II Ogólnopolski Konkurs Kulinarny ,,Literacka Kuchnia”

W czwartek 29 października w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku przy al. Legionów 7 odbędzie się finałowa rozgrywka II Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Literacka Kuchnia”. Początek zmagań o godzinie 9.00, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi o godzinie 15.00.

W trakcie konkursu, który odbywał się będzie do godziny 14.30, organizatorzy zapraszają na pokazy i warsztaty. Organizatorem jest Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku, a celem „Literackiej Kuchni” jest przede wszystkim propagowanie czytelnictwa i szukanie inspiracji kulinarnych właśnie w książkach. – Pragniemy, by uczniowie zagłębiając się w świat literatury, odkryli w niej receptury, opisy potraw, zakosztowali w różnorodnych smakach, aromatach opisanych przez autorów klasycznych i pisarzy współczesnych – mówi dyrektor ZSGH Wiesława Bromber. – Mamy nadzieję, że podróż w świat książek zainspiruje młodzież do kulinarnych poszukiwań i eksperymentów.

Patronat Honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Pomorski Kurator Oświaty Elżbieta Wasilenko, Prezydent Akademii Gastronomicznej w Polsce Maciej Dobrzyniecki, Stowarzyszenie Kucharzy Polskich.

Więcej informacji o Konkursie (w tym regulamin):

http://www.zsgh.gda.pl/nasze-dzialania-main/konkursy/2-ogolnopolski-konkurs-kulinarny-literacka-kuchnia-2015/1347-regulamin-2

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Szukam pracy z Integracją – zacznij od CV!”

Dobrze przygotowane CV to pierwszy, bardzo ważny krok w poszukiwaniach pracy. Ten krótki dokument musi wyróżnić kandydata spośród innych aplikacji...

Zamknij