Ruszyły zapisy do Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w STARTERZE!

STARTER już po raz czwarty włączając się do międzynarodowej inicjatywy Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości przygotowuje serię wydarzeń promujących świadomy rozwój i aktywną postawę biznesową. 


Co czeka na uczestników tegorocznej edycji?

6 dni wypełnionych spotkaniami i warsztatami z udziałem kilkudziesięciu ekspertów z różnych dziedzin i aż 13 przeróżnych wydarzeń promujących przedsiębiorczość wśród dzieci, młodzieży i dorosłych: zarówno tych rozmyślających o rozpoczęciu własnej działalności, prowadzących biznes, jak i tworzących warunki do rozwijania przedsiębiorczości w szkołach. Na większość z wydarzeń rozpoczęły się już zapisy na stronie www.stp.inkubatorstarter.pl.

Dla uczniów przygotowano: zajęcia z przedsiębiorcami dla młodzieży; warsztaty dla szkół oraz zajęcia startupowe dla przedsiębiorczych kilkunastolatków i symulację biznesową dla młodzieży – absolwentów Gdańsk Business Week.

Osoby kierujące firmą lub myślące o jej założeniu mogą liczyć na: bezpłatne spotkania z doradcami prawa i podatków, weryfikację innowacyjnych pomysłów przez najlepszych mentorów (wśród których m.in.: Michał Jaskólski, Piotr Bucki, Michał Olszewski) czy wreszcie porady od znawców, takich jak: Magda Gacyk i Marcin Grodzicki, którzy skonfrontują największe zagraniczne rynki startupowe: Krzemową Dolinę i ekosystem brytyjski oraz pomogą wybrać najlepszą geolokalizację dla danego biznesu. Dodatkowo, wybrane, najlepsze projekty, które zgłoszą się na poniedziałkowe spotkanie „Start a startup”, czeka również możliwość zdobycia tzw. „dzikiej karty” i wejścia do programu akceleracyjnego Starter Rocket!

– Ale to nie wszystko! – mówi Marcin Młyński, koordynator Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w STARTERZE. – Tygodniowi Przedsiębiorczości towarzyszy także BeZee – pierwsza edycja międzynarodowej konferencji o trendach w edukacji, na której pojawią się goście specjalni – przedstawiciele firmy Rovio, twórcy Angry Birds! Z kolei dla analityków i specjalistów IT wspólnie z Microsoft przygotowaliśmy AnalitycsConf – największą w Polsce Północnej konferencję Data Analytics!  To wciąż nie koniec wydarzeń! Programistów zapraszamy do udziału w spotkaniu networkingowo-projektowym Koduj dla Polski, które po raz pierwszy zawita w Trójmieście! Testerom polecamy natomiast udział w cyklicznym spotkaniu branży trójmiejskiej. Przekrój wydarzeń jest naprawdę spory. Warto zarejestrować się już teraz, wchodząc na stronę www.stp.inkubatorstarter.pl, ponieważ wiele z wydarzeń, z uwagi na warsztatowy lub wymagający indywidualnej pracy z zespołem charakter, ma ściśle ograniczoną liczbę miejsc.

Termin Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości ponownie zbiegnie się z finałem Creative Business Cup, który odbędzie się w dniach 16-18 listopada w Kopenhadze. Polskę reprezentować na nim będzie uBirds, firma z branży wearable technology, pomysłodawca Unique, inteligentnego paska do zegarka. STARTER jest krajowym organizatorem wydarzenia.

Więcej szczegółów oraz zapisy na poszczególne wydarzenia na stronie: www.stp.inkubatorstarter.pl.

PROGRAM ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W STARTERZE

Piątek, 13 listopada

8.15-17.00 – AnalitycsConf

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w STARTERZE rozpoczyna się od AnalyticsConf, największej konferencji Big Data, Business Intelligence, Machine Learning w Polsce Północnej. Projekt, realizowany przez STARTER wspólnie z Microsoft, kierowany jest do programistów, administratorów, analityków danych i właścicieli firm. W programie przewidziano zarówno specjalistyczne warsztaty (ścieżka technologiczna), jak i ogrom informacji związanych z utrzymaniem, rozwojem oraz wdrożeniami rozwiązań analitycznych (ścieżka biznesowa). Wśród gości m.in.: Michał Żyliński (Microsoft), Paweł Kucharski (Sotrender), Shannon Holgate (Kainos), Alex Kornilov (BETEGY).

Wydarzenie płatne. Rejestracja na stronie www.analyticsconf.pl.

Poniedziałek, 16 listopada 

9.00-12.00 – Creative Morning

Raz w miesiącu w STARTERZE odbywają się poranne spotkania biznesowe z cyklu Creative Morning. Podczas listopadowego wydarzenia uczestnicy dowiedzą się, jak wprowadzić produkt na rynek globalny. O swoich doświadczeniach opowiedzą: Delfina Gerbert-Czarniecka Nozbe’s Affiliate Manager, aplikacji służącej do zarządzania czasem, używanej na całym świecie i skierowanej do każdego, kto ma za dużo na głowie, oraz Marek Przystaś, współtwórca Duckie Deck, od wielu lat związany z tworzeniem projektów edukacyjnych dla dzieci. Jego firma została dostrzeżona przez T-Mobile, a współpraca z koncernem McDonald’s zaowocowała obecnością polskich gier edukacyjnych w restauracjach na terenie całej Ameryki Północnej oraz w Kanadzie.

Wydarzenie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Rejestracja: http://cmxi2015.evenea.pl.

9.00-14.00 – In Business

In Business to projekt cykliczny realizujący w sumie 36 spotkań, podczas których uczniowie spotykają się z ekspertami, startupowcami, aktywistami i przedstawicielami mediów. W poniedziałek odbędzie się warsztat dla młodzieży z gdańskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, który poprowadzi Piotr Bucki. Tematem spotkania będzie promocja w przedsiębiorczości – jak wypromować siebie, czyli swoją firmę, swój produkt lub usługę.

Szczegóły: inkubatorstarter.pl/inbusiness.

11.00-21.00 – Start  a startup

W poniedziałek, 16 listopada, odbędzie się Start a startup –  wydarzenie dedykowane osobom, które chciałby przekształcić swój pomysł w przynoszący dochody biznes. Podczas spotkania 10 projektów weźmie udział w warsztatach (Lean Startup, Pitching) i mentoringu (Lean Canvas) z doświadczonymi przedsiębiorcami, trenerami i inwestorami, którzy przeanalizują pomysły uczestników pod względem modelu biznesowego, rentowności i szans sprzedażowych. Najlepsi będą mieć szansę na zdobycie „dzikiej karty” i wejście do Preparation Camp (z pominięciem etapu rekrutacji) podczas programu akceleracyjnego Starter Rocket.

Wśród gości: Michał Jaskólski (Morizon, Nokaut), Marcin Pokojski (infoShare, infoShare Academy), Lech Rychliński (Rocket Studio, Gratka Technologie), Michał Olszewski (Agora), Agnieszka Oleszczuk-Widawska (Evenea), Piotr Bucki (Bucki PRO).

Wydarzenie bezpłatne. Rekrutacja potrwa do 10 listopada. Zapisy na stronie: http://startastartup.evenea.pl.

Wtorek, 17 listopada 

9.00-10.30 – In Business

Ostatnie spotkanie In Business to wykład z cyklu „Wypromuj się”, podczas którego rozegra się finał konkursu na najlepszą prezentację szkoły przygotowaną przez uczniów. Uczniowie w grupach 3-osobowych, po uprzednich konsultacjach na warsztacie z Piotrem Buckim, będą mieć za zadanie w ciągu 5 minut zaprezentować swoją szkolę, jednocześnie wskazując na zachowania proprzedsiębiorcze uczniów oraz nauczycieli w swojej placówce. Komisja oceni pomysłowość, jak i samo wykonanie prezentacji, a na zwycięzców czekają nagrody.

Szczegóły: inkubatorstarter.pl/inbusiness.

11:00-15:00 – #DamyRadę: Bezpłatne spotkania z doradcami – zakładanie działalności, prawo i podatki

Jak założyć firmę, jak pozyskać na nią kapitał, jaką formę prawną wybrać, by optymalizować koszty i jak ustrzec się błędów prawnych – na te i wiele innych pytań odpowiedzą podczas bezpłatnego, indywidualnego spotkania specjaliści z CYTOWSKI & PARTNERS, jednej z najlepszych kancelarii startupowych w Polsce, oraz przedstawiciele Pomorskiego Oddziału KIDP. Dodatkowo, przedstawiciele PUP powiedzą, co zrobić, aby zdobyć 19 000 zł na własną działalność. Wydarzenie jest też pierwszym z cyklu spotkań z ekspertami, wśród których znajdą się także specjaliści marketingu, sprzedaży i innych dziedzin.

Aby umówić się na spotkania, należy wybrać jeden ze wskazanych w formularzu terminów i obszarów. Zapisy na: http://damyrade.evenea.pl.

17.00-20.00 – Creative People / Creative Ideas

We wtorek, 17 listopada, odbędzie się spotkanie z cyklu Creative People / Creative Ideas – inicjatywa, która wspiera przyszłych startupowców. Podczas wydarzenia nie zabraknie cennych wskazówek i inspiracji od tych, którym udało się osiągnąć sukces w biznesie. Gośćmi wydarzenia będą: Magda Gacyk, autorka książki „Ścigając Steve’a Jobsa – Historie Polaków w Dolinie Krzemowej” i Marcin Grodzicki, pomysłodawca internetowego pośrednika turystycznego Start Holidays, zwycięzca SeedcampWeek w 2009 w Londynie wraz z zespołem Codility. Oprócz ciekawych spostrzeżeń na temat rozwijania swoich biznesów za granicą, uczestnicy spotkania poznają różnice pomiędzy obydwoma rynkami i dowiedzą się, który z nich jest lepszy dla rozwoju własnego startupu.

Spotkanie odbędzie się w kreatywnej przestrzeni Crazy Roomu, gdzie uczestnicy będą mogli porozmawiać i zaczerpnąć inspiracji od najlepszych. Zapisy na http://cpcixi.evenea.pl.

Środa, 18 listopada 

8.00-17.00 – Konferencja BeZee

W środę, 18 listopada, odbędzie się pierwsza edycja BeZee (www.bezee.pl) – międzynarodowej konferencji o innowacjach i trendach w edukacji kreowanych przez nowe pokolenie – Generację Z. Jej adresatami są nauczyciele, edukatorzy, trenerzy, ale i startupy prezentujące innowacyjne rozwiązania dedykowane różnym obszarom nauki. Za organizację wydarzenia gromadzącego m.in. największe sylwetki świata edukacji i nowych technologii, odpowiada STARTER wraz z Miastem Gdańsk. Partnerem merytorycznym tegorocznej edycji jest fińska firrma Rovio, twórca gry Angry Birds.

Wśród gości m.in: mówca związany z Rovio; Derry Hannam (Uniwersytet w Londynie); Pär Andler (Fun Academy); Dorota Zawadzka (Uniwersytet Warszawski); Natalia Hatalska (hatalska.com).

Wydarzenie płatne (do 15 listopada bilety w cenie 79 zł; dla szkół, które zgłoszą min. 3 nauczycieli zniżka 20%). Rejestracja i szczegóły: www.bezee.pl.

18.00-21.00 – Koduj dla Polski

Koduj dla Polski to społeczność poszukująca technologicznych rozwiązań społecznych wyzwań. 18 listopada po raz pierwszy ogólnopolska inicjatywa zawita do Trójmiasta, gdzie planowane są cykliczne spotkania. Do tej pory lokalne grupy Koduj dla Polski powstały się w: Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Pierwsze na Pomorzu spotkanie grupy, które odbędzie się w STARTERZE, będzie mieć charakter projektowy i skupi się na zdefiniowaniu celów kolejnych wydarzeń. Docelowo spotkania będą przestrzenią skoncentrowaną na rozwijaniu projektów – prototypowaniu, projektowaniu, kodowaniu, testowaniu. Wydarzenie poprowadzi Krzysztof Madejski, krajowy koordynator przedsięwzięcia.

Wydarzenie bezpłatne. Zapisy wkrótce. Szczegóły na http://www.meetup.com/Koduj-dla-Polski-Trojmiasto/events/226321825/.

19.00-21.00 – FuckUp Nights Trójmiasto

Kolejna, ósma edycja FuckUp Nights Trójmiasto, odbędzie się w STARTERZE w środę, 18 listopada. Spotkaniom o światowym zasięgu towarzyszy luźna atmosfera, podczas której goście specjalni, którzy dziś z sukcesami działają na rynku, dzielą się z uczestnikami błędami, jakie popełnili na swojej drodze, oraz wnioskami, które z nich wyciągnęli. Cztery historie, które będzie można usłyszeć podczas wydarzenia, mają za zadanie zainspirować do tego, jak nie bać się porażek, jak sobie z nimi radzić i co robić, jeśli już jakaś nam się przydarzy.

Trójmiasto to jedno ze 150 miejsc w 50 krajach na całym świecie, w których odbywają się FuckUp Nights. W Polsce mają one miejsce także w Warszawie, Poznaniu oraz w Lublinie. Trójmiejskie spotkania prowadzi Jarek Łojewski.

Wydarzenie bezpłatne. Zapisy wkrótce. Szczegóły na: www.stp.inkubatorstarter.pl.

Czwartek, 19 listopada 

9.00-15.00 – Szlachta Startupuje

Szlachta Startupuje to projekt dwóch znanych startupowców, kilkunastoletniego Krystiana i jego ojca, Krzysztofa Gontarka, współzałożyciela i redaktora naczelnego Dziennika Internautów. Spotkania dedykowane są dzieci i młodzieży, która pod okiem mentorów i trenerów może rozwijać swoją wiedzę i umiejętności związane z tworzeniem własnego biznesu. Warsztaty ze startupowania udowadniają, że przedsiębiorczościom można wykazać się już w młodym wieku.

Wydarzenie bezpłatne, kierowane do młodzieży w wieku 10-14 lat. Rejestracja: http://szlachta-startupuje.evenea.pl.

17.00-20.00 – Trójmiejska Grupa Testerska

W czwartek, 19 listopada, kolejna propozycja dla przedstawicieli branży IT – tym razem testerów. Spotkania Trójmiejskiej Grupy Testerskiej to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń, integracja środowiska oraz możliwość dyskusji oraz wysłuchania ciekawych prelekcji i networkingu. Listopadowe spotkanie będzie kolejnym z rzędu wydarzeniem organizowanym przez TGT i mającym miejsce w STARTERZE.

Wydarzenie bezpłatne. Zapisy wkrótce. Szczegóły na: www.stp.inkubatorstarter.pl.

Sobota, 21 listopada 

9.00-16.00 – BizSim Day

BizSim Day to propozycja dla wszystkich absolwentów Gdańsk Business Week. Podczas spotkania młodzież będzie mogła po raz kolejny wziąć udział, tym razem w kilkugodzinnej, symulacji biznesowej, która jest jednym z głównych zadań realizowanych podczas GBW. Na uczestników czeka aż 8 kwartałów symulacji prowadzenia biznesu.

Wydarzenie bezpłatne, do 40 uczestników – absolwentów Gdańsk Business Week. Zapisy na stronie: http://bizsimday.evenea.pl.

Więcej szczegółów dotyczących Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w STARTERZE: www.stp.inkubatorstarter.pl.

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to tętniący życiem i pomysłami hub, dzięki któremu startupy nabierają rozpędu, a młode, energiczne pokolenie uczy się, co oznacza bycie przedsiębiorczym. STARTER organizuje i współtworzy najważniejsze wydarzenia na światowej scenie startupowej, a także eventy i spotkania dedykowane nowoczesnej edukacji. STARTER to społeczność tysięcy ludzi i ekspertów z całego świata. Dołącz do nas! STARTER został wybudowany przez Miasto Gdańsk. Więcej informacji: www.inkubatorstarter.pl.

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Stanisława Przybyszewska bohaterką opery! Metropolitanka zaprasza na spacery herstoryczne poświęcone pisarce

W 2015 roku przypada 80. rocznica śmierci Stanisławy Przybyszewskiej – dramatopisarki, autorki m.in. „Sprawy Dantona”. Z tej okazji Opera Bałtycka,...

Zamknij