Młodzi biznesmeni mile widziani

Gdynia rusza z projektem „Junior Biznes”, który jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ich nauczycieli. W ramach programu młodzież zapozna się z podstawami ekonomii, pobudzi się kreatywność i nauczyć przedsiębiorczych zachowań. Projekt jest uzupełnieniem realizowanego systemu doradztwa zawodowego. Junior biznes, to również konkurs dla tych, którzy czują żyłkę biznesmana.

Głównym celem konkursu jest znalezienie pomysłu na najlepszą lokalną inicjatywę. Chodzi o to, by grupa złożona maksymalnie z 10 osób, wymyśliła projekt – jednorazowy lub o stałym charakterze, który będzie możliwy do zrealizowania na terenie szkoły, dzielnicy czy miasta.

By wziąć udział w konkursie, należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze wziąć udział w rekrutacji i zgłosić swoje projekty. Można to robić do 7 grudnia. Następnie prace zostaną ocenione, a spośród nich komisja wybierze 6 najlepszych. Kiedy grupy zostaną już poinformowane o tym, że to ich projekty rokują na przyszłość, wezmą udział w warsztatach z zakresu zarządzania projektami czy wystąpień publicznych. Projekty należy przekazać najpóźniej do kwietnia 2016 roku. Później zostaną zaprezentowane przed jury, ocenione, a najlepsze wybrane i nagrodzone. Ich realizacja powinna nastąpić w okresie od kwietnia do czerwca 2016.

Nagrodzone zostaną trzy najlepsze projekty. Pierwszą nagrodą jest 1000 złotych, dzięki którym uczniowie wybiorą się na wycieczkę szkolną, kupią sprzęt lub materiały na rzecz szkoły. Drugą nagrodą jest udział w prestiżowym badaniu Thomas International, sprawdzającym predyspozycje zawodowe – mówi Agnieszka Kukiełko z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Projekt „Junior Biznes” jest realizowany przez Urząd Miasta Gdyni – Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości we współpracy z Fundacją Gospodarczą w Gdyni. 

Dorota Patzer

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwszy „Gdański Dzień bez Długów”

We wtorek 17 listopada w Gdańsku aż w trzech miejscach będzie można dowiedzieć się, jak się nadmiernie nie zadłużać, jakie...

Zamknij