Otwarcie Domu Sąsiedzkiego „Zakopianka” na Siedlcach

W poniedziałek 11 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się uroczystość otwarcia Domu Sąsiedzkiego „Zakopianka” na Siedlcach przy ul. Zakopiańskiej 40. W wydarzeniu udział weźmie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

 

Organizatorami otwarcia są organizacje, które będą animowały działalność Domu Sąsiedzkiego „Zakopianka”: Stowarzyszenie „Nasze Siedlce”, Stowarzyszenie „Dla Siedlec”, Towarzystwo Przyjaciół Sportu i Fundacja Wsparcia i Inicjatyw Społecznych.

W uroczystości otwarcia udział wezmą także przedstawiciele sponsorów i tych, którzy pomogli w powstaniu Domu Sąsiedzkiego, czyli m.in. Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, firmy LPP, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, banku WBK I Oddział w Gdańsku, Leroy Merlin oraz radni – Piotr Dzik, Piotr Gierszewski i Piotr Borawski.

Po wystąpieniach gości przewidziano poczęstunek i koncert młodzieżowego zespołu rockowego.

Przypomnijmy, że główna sala Domu Sąsiedzkiego ma ponad 200 m kw. i do niedawna znajdowała się w całkowitej ruinie. Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych wykonał tam remont kosztem 120 928 zł. Remont obejmował m.in. wykonanie nowych tynków, wymianę stolarki drzwiowej, wykonanie nowych posadzek, nową instalację elektryczną i remont instalacji sanitarnej.

Stowarzyszenie „Nasze Siedlce” wystąpiło do Miasta o grant w wysokości 60 tys. zł na tegoroczną działalność. Wyniki konkursu grantowego poznamy w lutym.

 

UM w Gdańsku

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
45 Rocznica Powstania Grudzień 1970

Udział członków Zrzeszenia Powstanie Grudnia 1970 T.z. Gdynia w uroczystościach, które odbyły się z okazji 45. Rocznicy Powstania Grudnia 1970...

Zamknij