Wyprzedaż Sztuki 2016

Wielkie zimowe wyprzedaże dotyczą nie tylko centrów handlowych. W najbliższy wtorek 12 stycznia, odbędzie się Wyprzedaż Sztuki, czyli propozycja, która płynie prosto z Centrum Kultury. Tego dnia każdy zainteresowany, będzie mógł kupić bilety na spektakle i wydarzenia wystawiane na deskach Centrum. Bilety w promocyjnych cenach kupimy w kasie biletowej Centrum Kultury, a także w CultureBoksie.
12 stycznia bilety na wszystkie wydarzenia w repertuarze Centrum Kultury, a także dwa ostatnie numery kwartalnika Bliza, kupimy za połowę ich ceny. W skład repertuaru wchodzą między innymi:

W małym dworku
To historia Anastazji Nibek, która powraca z zaświatów. Jak na powrót tej zjawy, snu, czy zbiorowej halucynacji zareagują mieszkańcy dworku w Kozłowicach, czyli nerwowy mąż, dwóch różnych kochanków denatki, dorastające, koszmarne córki i stoicko spokojna kucharka? Co stanie się z ich życiem po powrocie Anastazji i dla kogo zakończy się pobytem 6 stóp pod ziemią? Scena 138 składa hołd mistrzowi formy i gatunku – Witkacemu – biorą na warsztat jego najsłynniejszy i najbardziej zagadkowy dramat. A wszystko po to, aby zmierzyć się z powagą parodii, siłą intrygi i potęgą słowa.
16 stycznia, godz. 19.00
O co biega?
Sztuka jest klasyczną brytyjską komedią, która bawi widzów na całym świecie. A robi to nieprzerwanie od 1945 roku. Jest tutaj i małe angielskie miasteczko i dom wielebnego pastora i jego kontrowersyjna żona, jej wuj biskup, hitlerowski oficer – zbieg z obozu jenieckiego i Panna Skillon bardzo religijna dama, zakochana w pastorze. To wszystko, w połączeniu daje niezły bałagan, z którego ciężko się wydostać.
22-23 stycznia, godz. 19.00
Trucizna teatru – Premiera
W Truciźnie teatru poznajmy Markiza i Komedianta. Pierwszy z nich jest ekscentrycznym naukowcem, filozofem i mistrzem sztuce blefowania i mylenia przeciwnika, a drugi utalentowanym, ale bufoniastym aktorem. Markiz zaprasza swojego gościa do odegrania sztuki o śmierci Sokratesa, według autorstwa gospodarza. Gość, dość szybko się orientuje, że spotkanie jest pułapką i został poddany okrutnemu eksperymentowi. Jak zapowiadają autorzy, sztuka jest fascynującą rozgrywką, gwarantującą widzom doskonałą zabawę.
30 stycznia, godz. 19.00
Kasa biletowa w Centrum Kultury, ul. Łowicka 51
wtorek., godz. 11.00-19.00
CultureBox, ul. Świetojańska 30
wtorek., godz. 10.00-19.00

 

Dorota Patzer

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwsze dni funkcjonowania nowego systemu gospodarki odpadami

Wraz z Nowym Rokiem, w Gdyni wystartował nowy system gospodarki odpadami. Mieszkańcy od lat przyzwyczajeni do sprawnego wywozu śmieci, mogli mieć...

Zamknij