Bieg Urodzinowy Gdyni – 30 minut złamane na początek cyklu!

Tomasz Grycko zwyciężył w Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim, który odbył się 13 lutego w Gdyni. Wśród kobiet najszybsza okazała się Agnieszka Mierzejewska.
W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów wystartowało 4522 uczestników. Olbrzymim powodzeniem cieszyły się również biegi młodzieżowe i marsze nordic walking, w których udział wzięło 961 osób. PKO Grand Prix Gdyni 2016 oficjalnie rozpoczęte!

Rywalizacja o wygraną w Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim rozstrzygnęła się pomiędzy Polakami. Najszybszy z mężczyzn na 10-kilometrowej trasie okazał się Tomasz Grycko i w świetnym stylu pobił swój rekord życiowy – 29 minuty 44 sekundy. Biegacz z Władysławowa od 12 miesięcy dominuje w PKO Grand Prix Gdyni – Grycko w 2015 roku wygrał 2 z 4 edycji gdyńskich biegów. 13 lutego drugi był Marek Kowalski 30min. 19sek., a na najniższym miejscu podium stanąłWojciech Kopeć 30min. 37sek. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Mierzejewska 34min.10 sek. Jako druga linię mety przekroczyła Ewelina Paprocka 35min. 37sek., a trzecia była Kamila Pobłocka 36min. 37sek. Szczegółowe wyniki wszystkich uczestników Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim dostępne są pod adresem www.gdyniasport.pl
Pogoda 13 lutego w Gdyni sprzyjała biciu rekordów życiowych na 10 km, ale nie tylko. Licznie startowano w ośmiu wydarzeniach towarzyszących. Młodzież i najmłodsi uczestniczyli w 4-biegach młodzieżowych – odbyły się również 4-marsze nordic walking. Frekwencja w biegach młodzieżowych rośnie z każdą edycją. W lutym 2015 roku do rywalizacji najmłodszych zapisało się 855 uczestników.Pomimo ferii zimowych, chęć uczestniczenia w biegach młodzieżowych zgłosiło 1046 osób. Cieszę się bardzo, że frekwencja wzrosła o blisko 20% – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
PKO Grand Prix Gdyni w 2016 roku nawiązuje do 90. urodzin miasta. Gdynianie co roku aktywnie świętują powstanie miasta z morza i marzeń, dlatego sportowe zmagania 13 lutego miały wyjątkowy charakter. Jesteśmy dumni, że wraz z tysiącami biegaczy uczciliśmy okrągłą rocznicę powstania Gdyni. Cieszę się, że w naszym mieście świętujemy ważne uroczystości z uśmiechem na ustach – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
Nawiązaniem do 90. urodzin miasta jest unikatowa układanka, złożona z czterech medali. Całość po 11 listopada będzie przedstawiała ulicę Świętojańską w dwóch różnych epokach: w dwudziestoleciu międzywojennym i XXI wieku.

 

Dorota Patzer

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Złap kurs na swoje marzenia

Chyba trudno szukać lepszej motywacji, niż przykłady sukcesów innych osób. Z takiego założenia wyszły cztery młode gdyńskie licealistki, które stworzyły...

Zamknij