Srebrny jubileusz arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia

Metropolita Gdański Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został biskupem z woli Jana Pawła II dwadzieścia pięć lat temu. Z tej okazji w najbliższą sobotę na Jasnej Górze w Częstochowie odbędzie się uroczysta msza święta, w której w imieniu gdańskiego samorządu uczestniczyć będzie zastępca prezydenta ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk.

21 stycznia 1991 roku Jan Paweł II przywrócił Ordynariat Polowy. Księdza prałata Sławoja Leszka Głódzia mianował Biskupem Polowym Wojska Polskiego, który święcenia biskupie przyjął 23 lutego 1991 roku na Jasnej Górze. Diecezją polową kierował w latach 1991-2004, następnie w latach 2005-2008– warszawsko-praską. Od 2008 roku jest Metropolitą Gdańskim. Nominację z Rzymu otrzymał 17 kwietnia, a powołanie do katedry odbyło się 26 kwietnia 2008 roku.

Dziękczynna msza święta odbędzie się 20 lutego o godz. 11 na Jasnej Górze w Częstochowie. Okolicznościowe kazanie wygłosi ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski.

UM w G

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Porozumienie o współpracy Zespołu Szkół nr 6 w Gdyni z Fundacją Marka Kamińskiego podpisane

Fundacja Marka Kamińskiego współpracować będzie z Zespołem Szkół nr 6 w Gdyni. W ramach zawartego porozumienia szkoła od września 2016...

Zamknij