„Pomorskie Sztormy 2015” rozdane również Gdyni

Znamy już tegorocznych laureatów nagrody „Pomorskie Sztormy 2015”. Wśród nich zaszczytne miejsce przypadło firmom i instytucjom z Gdyni, które zostały nagrodzone aż w trzech kategoriach. Zwycięscy ogłoszeni zostali podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się we wtorek 8 marca w gdyńskim Teatrze Muzycznym. W jednym miejscu spotkali się wybitni przedstawiciele świata pomorskiego biznesu, kultury, polityki i sportu.

Statuetki „Pomorskich Sztormów 2015” przyznane zostały w dziewięciu kategoriach:
Biznes: Inwestycja Roku, Firma Roku, Młoda Firma Roku,
Kultura: Wydarzenie Roku, Człowiek Roku, Odkrycie Roku,
Sport: Sportowiec Roku, Drużyna Roku, Odkrycie Roku.
Ponadto podczas gali, Teresie Kamińskiej została wręczona nagroda specjalna, którą jest Medal Karty Trójmiasta, przyznawany za działania integrujące trójmiejską metropolię. Do sukcesów byłej Prezes Pomorskiej Strefy Ekonomicznej należy zaliczyć m.in. rewitalizację terenów postoczniowych po zlikwidowanej Stoczni Gdynia oraz powołanie Parku Konstruktorów.

Laureatów w szczęściu kategoriach wybrały specjalne kapituły plebiscytu, w skład których wchodzili niezależni eksperci, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz dziennikarze Gazety Wyborczej. O tym kto zwycięży w kategorii: Inwestycja, Wydarzenie i Sportowiec Roku, zdecydowali natomiast Czytelnicy „Wyborczej”, którzy głosowali na swoich faworytów poprzez kupony publikowane na łamach gazety i w internecie.

Niewątpliwym sukcesem jest przyznanie gdyńskim firmom i instytucjom trzech statuetek „Pomorskich Sztormów 2015” w kategoriach: Firma Roku, Młoda Firma Roku oraz Wydarzenie Roku. Firmą Roku, obok Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, został Zarząd Morskiego Portu Gdynia, którego niewątpliwym sukcesem było zakończenie w ubiegłym roku pięciu poważnych projektów inwestycyjnych zwiększających możliwości przeładunkowe. Młodą Firmą Roku została ogłoszona gdyńska firma LOFI Robot, która postanowiła stworzyć edukacyjne zestawy do nauki robotyki oraz kodowania i prowadząca pionierskie lekcje na ten temat. Głosy oddane przez Czytelników Gazety Wyborczej zdecydowały o tym, że Wydarzeniem Roku okrzyknięte zostało otwarcie Muzeum Emigracji w Gdyni. Instytucja została doceniona za ,misję polegającą na łączeniu historii wszystkich Polaków, którzy na przestrzeni lat zostali zmuszeni do opuszczenia ojczyzny. Doceniono również profil muzeum będącego jedyną tego typu instytucją w kraju.

Przypomnijmy, że Pomorskie Sztormy to plebiscyt organizowany przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Nagrody w 9 kategoriach przyznawane są przedstawicielom pomorskiego biznesu, sportu i kultury.

Wykaz gdyńskich firm i osób nominowanych do „Pomorskich Sztormów 2015” znajduje się w artykule na stronie internetowej: http://www.eratuszgdynia.pl/news/3788

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdańskie nagrody dla społeczników i organizacji pozarządowych

Uroczysta gala wręczenia Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego dla Gdańskiej Organizacji Pozarządowej roku 2015, Gdańskiego Społecznika roku 2015...

Zamknij