Baw się i pomagaj. Charytatywnie w Muzeum Emigracji w Gdyni

Warsztaty rodzinne i zajęcia dla dzieci, wspólne malowanie pisanek i gry planszowe to nie jedyne atrakcje przygotowane w szczytnym celu. W niedzielę, 20 marca w Muzeum Emigracji w Gdyni odbędzie się kwesta na rzecz gdyńskiego Hospicjum im. św. Wawrzyńca. „Wielkanocne Warsztaty Rodzinne”, organizowane przez Stowarzyszenie Syndrom, to nie tylko aktywny i przyjemny sposób na spędzenie wolnego czasu ale także możliwość pomocy innym.

Głównym celem wydarzenia jest zebranie środków pieniężnych ma rzecz Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni. W programie przewidujemy szereg atrakcji, w tym warsztatów skierowanych zarówno do najmłodszych jak i dorosłych osób. – tłumaczy Piotr Michowski ze Stowarzyszenia Syndrom.

Będzie można wziąć udział we wspólnym malowaniu pisanek i porterów rodzinnych (Sala Małego Podróżnika) czy pograć w gry planszowe. Ponadto każdy będzie mógł spróbować swoich sił w konkursie gier na konsolach oraz zmierzyć się podczas warsztatów muzycznych,  podczas których odkryte zostaną tajniki scratchingu na sprzęcie dj-skim i gry na gitarze. Będzie również okazja wysłuchać wykładu na temat produkcji muzyki.
Podczas imprezy obecni będą wolontariusze, którzy będą zbierać pieniądze do puszek oraz odbędzie się aukcja charytatywna. Zebrane fundusze przekazane zostaną na potrzeby podopiecznych gdyńskiego hospicjum. Niedzielne warsztaty zakończy kolacja w muzealnej restauracji Mondo di Vinegre, znanej z przepysznych dań i domowej atmosfery.

Więcej na temat Wielkanocnych Warsztatów Rodzinnych znajduje się na stronie internetowej:http://www.polska1.pl/

Wielkanocne Warsztaty Rodzinne
20 marca, godzina 10.00

Muzeum Emigracji w Gdyni
ul. Polska 1

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ana Blandiana z Rumunii laureatką Nagrody Literackiej Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności

Europejską Poetką Wolności 2016 została Ana Blandiana (Rumunia) za tom Moja ojczyzna A4. Nagrodę stanowi statuetka oraz kwota 100.000 złotych. Nagrodę za...

Zamknij