Projekt „Wakacyjny Staż 2016” wchodzi w II etap

Dziś rozpoczął się II etap projektu „Wakacyjny Staż 2016” – przyjmowanie zgłoszeń uczestników. Na studentów i absolwentów czeka imponująca pula płatnych staży – ponad 360 miejsc stażowych ufundowanych przez 84 firmy i instytucje publiczne. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.wakacyjnystaz.gdansk.gda.pl. w terminie do dnia 11 maja br.

W 14 edycji projektu na wakacyjne staże laureatów zapraszają zarówno firmy obecne w projekcie w poprzednich latach, jak i te, które po raz pierwszy zdecydowały się dołączyć do programu. Przekrój oferowanych stanowisk jest bardzo szeroki. Studenci i absolwenci uczelni wyższych mogą ubiegać się o staż w firmach związanych z branżą bankową, deweloperską, IT, konsultingową, logistyczną, morską, medyczną, medialną, telekomunikacyjną czy też turystyczną, i stoczniową , a także w wielu innych.  Uczestnikami Projektu mogą być studenci lub absolwenci dziennych, zaocznych, wieczorowych studiów licencjackich, magisterskich, magistersko – inżynierskich w Polsce lub za granicą.

Czas trwania stażu wynosi minimum miesiąc – w okresie od lipca do końca września. Termin ustala się indywidualnie z fundatorem stażu, podobnie jak i wynagrodzenie, którego minimalna stawka to 1100 zł brutto za miesiąc pracy.

„Wakacyjny Staż 2016″ to szansa dla studentów i absolwentów na zdobycie praktycznych umiejętności i cennego doświadczenia, a w wielu przypadkach to także szansa na stałe zatrudnienie. Akcja cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W ubiegłorocznej edycji projektu uczestniczyła zbliżona liczba fundatorów, a aplikacje złożyło 1876 chętnych. Statystyki pokazują, że  81% laureatów ocenia „Wakacyjny Staż” pozytywnie i niejednokrotnie po odbytym stażu kontynuuje współpracę z fundatorami.

Chętnych zapraszamy do zapoznania się z ofertą staży dostępną na stronie www.wakacyjnystaz.gdansk.gda.pl. Informacje o akcji można znaleźć także na facebook’u. Do udziału w projekcie zachęcać będą również plakaty i ulotki, rozdystrybuowane na trójmiejskich uczelniach.

 

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdańsk uruchomił wypłaty środków z Programu Rodzina 500 plus!

Od dzisiaj Gdańsk wypłaca świadczenia z Programu Rodzina 500 plus. Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska uruchomił pierwszą transzę środków dla rodzin,...

Zamknij