Bez meleksów w centrum Gdańska

W tym roku nie będzie możliwości poruszania się meleksami po ścisłym centrum Gdańska.

Zdecydowaliśmy, iż nie będziemy wydawać wjazdówek do Strefy Ograniczonej Dostępności (SOD) z uwagi na kwestie bezpieczeństwa związane z toczącymi się w centrum miasta robotami budowlanymi – wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku Mieczysław Kotłowski.

Po centrum porusza się obecnie sprzęt ciężki, w tym ciężarówki wywożące gruz i ziemię z placów budów, nie chcemy więc ewentualnego zagrożenia dla poruszających się meleksami turystów – dodaje dyrektor. Poza SOD pojazdy te będą mogły poruszać się bez przeszkód.

Przypominamy, że po Strefie Ograniczonej Dostępności poruszać można się autobusem linii nr 100. Trasa przebiega przez obszar Głównego i Starego miasta – autobus zaczyna i kończy swój bieg przy dworcu głównym PKP. Po drodze mija najważniejsze zabytki Gdańska. Z przystanków zlokalizowanych w tej części miasta można szybko dojść do jego największych atrakcji. Kursy pojazdów odbywają się średnio co 20 minut.

Katarzyna Kaczmarek

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
W sobotę otwarcie dla autobusów Huciska

Wczesnym ranem w sobotę, 16 kwietnia, zostanie otwarta dla ruchu jezdnia ul. Hucisko w kierunku do Targu Drzewnego. Autobusy linii...

Zamknij