Poznaj Gdańsk od strony wody

Mało kto nie zwiedzał Gdańska i nie zna najciekawszych jego miejsc. Jest jednak pewna perspektywa, która nie wszystkim jest znana. To perspektywa wody. Z jej poziomu, z Motławy i okolicznych kanałów miasto zmienia swoje oblicze. Nic nie stoi na przeszkodzie, by gdańszczanie lub turyści poznali je, spędzając przy tym aktywnie wolny czas.

Wystarczy udać się na przystań przy ul. Żabi Kruk 15a w Gdańsku, gdzie funkcjonuje wypożyczalnia rowerów wodnych. Ze sprzętu można korzystać od 1 maja do 30 września. Czynna jest przez 7 dni w tygodniu w godzinach 9-18.

Poznaj Gdańsk kajakiem

Poznaj Gdańsk kajakiem

Do dyspozycji zainteresowanych są:

rowerki wodne 4 osobowe (2 osoby dorosłe i 2 dzieci)

rowerki wodne 5 osobowe (4 osoby dorosłe i 1 dziecko)

kajaki jednoosobowe

kajaki dwuosobowe

łódki 7 osobowe

łódki 4 osobowe

Nowością dostępną od tegorocznego sezonu będą deski z wiosłem typu SUP ( Stand Up Paddle ). Jest to deska, na której można przemieszczać się stojąc lub siedząc. SUP to nie tylko kontakt z naturą, ale również doskonały fitness dla każdego.

Kolejna wypożyczalnia sprzętu pływającego zlokalizowana jest na przystani przy ulicy Tamka 17 na gdańskich Stogach. Tu można wypożyczyć kajaki morskie jednoosobowe, w okresie od 1 maja do 30 września, przez 7 dni w tygodniu w godzinach 9-18.

Poznaj Gdańsk rowerem wodnym

Poznaj Gdańsk rowerem wodnym

Ze sprzętem pływającym wypożyczane są wiosła i kamizelki asekuracyjne.

Kontakt do wypożyczalni:

Administrator: MOSiR w Gdańsku
Żabi Kruk: 506-056-097
Tamka: 506-056-073

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Szlabany w górę! W niedzielę jedziemy tunelem pod Martwą Wisłą

Pozwolenie na budowę zostało odebrane, tunel jest przekazywany ZdiZ w Gdańsku, nic więc nie stoi na przeszkodzie by kierowcy mogli...

Zamknij