Stadion Energa Gdańsk w programie Galileo!

Gorączka Euro 2016 już na Stadionie Energa Gdańsk za sprawą niemieckiej telewizji ProSieben!

Program Galileo na stadionie w Gdańsku

Program Galileo na stadionie w Gdańsku

Stadion Energa Gdańsk zamienił się na kilka dni w niecodzienny plan filmowy. Niemiecka telewizja ProSiebenSat.1 TV Deutschland GmbH od poniedziałku do czwartku nagrywa na Stadionie sceny do  programu popularnonaukowego Galileo, który dotyczy tematyki sportowej, a w szczególności piłki nożnej i zostanie wyemitowany 6. czerwca przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2016 rozgrywanymi we Francji.

– Stadion Energa Gdańsk ze względu na swoją piękną architekturę jest idealną scenerią do reklam, seriali czy programów telewizyjnych. Przestrzeń, którą można na Stadionie wykorzystać to nie tylko trybuny, murawa i jej obrzeża, ale też szatnie, przestrzeń konferencyjna, centrum rekreacji i rozrywki FUN ARENA czy teren wokół obiektu – mówi Karolina Janik, rzecznik prasowy, Stadion Energa Gdańsk.

Program Galileo na stadionie w Gdańsku

Program Galileo na stadionie w Gdańsku

– Przygotowujemy interaktywny dokument, który pokazuje wszystko co dzieje się za kulisami meczy niemieckiej reprezentacji na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej mężczyzn – opowiada Bernhard Hübner, redaktor Galileo – Szukaliśmy nowoczesnego stadionu, dzieła sztuki, obiektu, który wygląda niesamowicie. W Gdańsku jest właśnie taki niesamowity stadion, został zbudowany na ostatnie Mistrzostwa Europy. Co tu robimy? Mamy aktorów, którzy grają najważniejszych niemieckich piłkarzy z reprezentacji. Dzięki temu ludzie mogą zobaczyć, jak naprawdę wygląda życie drużyny, widzą coś, co zazwyczaj nie jest ujęte w reportażach z boiska piłkarskiego, wydarzenia, do których oko kamery nie ma dostępu.

Program Galileo na stadionie w Gdańsku

Program Galileo na stadionie w Gdańsku

Program Galileo osiąga oglądalność na poziomie miliona osób. Prezentowane są w nim kulisy produkcji codziennych i niecodziennych przedmiotów, odkrywane tajemnice wynalazków, wyjaśniane przeróżne zjawiska, a także ciekawostki ze świata. Odcinki są też interaktywne, czyli widzowie w czasie rzeczywistym mogą decydować, w którym kierunku rozwinie się akcja. Czas trwania jednego odcinka wynosi około 45 minut.

Karolina Janik

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. UEFA mecze pisze:

    Hajduk Split spotka się dzisiaj z CSMS Iasi podczas meczu granego na Stadion Stadion Poljud. Ich ostatnie spotkanie zakończyło wynik był 2-2. Zastanawiam się, czy drużyna N. Napoli będzie w stanie nas dziś zaskoczyć. Wydaje mi się, że spotkanie to będzie dość wyrównane i zakończy się remisem. Z niecierpliwością czekam, aby zobaczyć czy A. Cristea będzie w stanie umieścić piłkę w siatce – ma on naprawdę dobrą średnią goli strzelonych na mecz.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowe gimnazja dwujęzyczne w Gdańsku

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta radni postanowili o utworzeniu w Gdańsku gimnazjów dwujęzycznych. Gimnazja z językiem angielskim powstaną przy dwóch...

Zamknij