Na fali pierwszej pracy – w obiektywie

Jak pokazać starania o pracę, trud jej wykonywania, a także sukcesy i porażki? O tym najlepiej wiedzą uczestnicy konkursu fotograficznego „Pierwsza praca – rozwiń skrzydła”, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy. Laureatów poznamy w piątek 15 lipca o godzinie 12.00, w galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego.
Letnia kampania informacyjna, obejmująca konkurs, ma za zadanie przeciwdziałać nielegalnemu zatrudnieniu i upowszechnić wiedzę o przepisach prawa pracy podczas zatrudniania. Jest skierowana zarówno do pracodawców, jak i przedsiębiorców. Jej inauguracja odbędzie się w najbliższy piątek, a punktem kulminacyjnym, będzie wystawa fotografii. Zwycięska praca, zostanie wydrukowana w formie pocztówki i będziemy ją rozpowszechniać w czasie naszej akcji – mówi Anna Ostrowska z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku.

W ramach akcji ruszą trzy punkty poradniczo-informacyjne (w Gdyni, Władysławowie i Gdańsku). Na miejscu można uzyskać poradę prawną, złożyć skargę, otrzymać materiały pomocnicze, czy obejrzeć film promujący bezpieczne wykonywanie pracy.

Harmonogram wydarzeń:

• 15 lipca: Inauguracja kampanii – konferencja prasowa w Gdyńskim Centrum Filmowym. Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Pierwsza praca – rozwiń skrzydła
• 15-16 lipca i 18-23 lipca: stoisko poradniczo-informacyjne w Gdyni
• 29-30 lipca: stoisko poradniczo-informacyjne we Władysławowie
• 1-6 sierpnia: stoisko poradniczo-informacyjne w Gdańsku
• 1-6 sierpnia: stoisko poradniczo-informacyjne w Centrum Prac Krótkoterminowych
w Gdańsku

We wrześniu planowane jest przesłanie wyników akcji urzędom i zaangażowanym instytucjom oraz ich prezentacja.
Więcej o akcji na www.nafalipierwszejpracy.pl

 

Dorota Patzer

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Narodowy Program Mieszkaniowy w Pomorskiem

W Pomorskiem pilotażowo – pierwsze inwestycje mają być ulokowane w Pelplinie. Czynsz wynajmu mieszkania będzie wynosił od 10 do 20...

Zamknij