Bezpieczeństwo i zmiany w organizacji ruchu oraz kursowaniu komunikacji podczas Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia

Do startu Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia dzieli nas zaledwie kilka dni. Organizatorzy spodziewają się, że Gdynię w tych dniach odwiedzi około 15 tysięcy gości. Przeprowadzenie tak wielkiej imprezy sportowej, wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu oraz kursowaniu komunikacji miejskiej. Te obowiązywać będą w sobotę i w znacznie szerszym stopniu w niedzielę. Warto zapoznać się z poniższymi informacjami, aby w weekend nie tracić czasu i nerwów.

Impreza z roku na rok rozrasta się, zwiększa się liczba zawodników, stąd konieczność modyfikacji tras tak, aby mogły pomieścić wszystkich uczestników. W tym roku organizatorzy przygotowali przede wszystkim nową, 90-kilometrową trasę rowerową, którą sportowcy pojadą w niedzielę.Według mnie to jedna z najpiękniejszych tras kolarskich, w całym triathlonowym kalendarzu na świecie. Myśleliśmy o niej od samego początku, w tym roku udało się pomysł zrealizować. Jej rozmach stawia przed nami jednocześnie duże wymagania logistyczne i organizacyjne – tłumaczyPiotr Netter, zastępca dyrektora Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia.

Organizacja zawodów oczywiście związana jest ze znacznymi zmianami w organizacji ruchu oraz funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Szczegółowy opis poszczególnych zamknięć znajduje się poniżej.

Nad bezpieczeństwem sportowców oraz kibiców a także mieszkańców, którzy nie będą zaangażowani w zawody czuwać będą zwiększone siły. W samej Gdyni będzie to 40 Policjantów, którzy wraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej, pojawią się zarówno w sobotę i niedzielę, w najbardziej newralgicznych miejscach. Proponuję mieszkańcom wcześniej zapoznać się ze zmianami, by wiedzieć, kiedy, którą ulicą można pojechać, a którą nie – tłumaczy komisarz Michał Rusak, rzecznik gdyńskiej Policji.

W niedzielę 7 sierpnia, triathloniści aż 50 kilometrów z 90-kilometrowego odcinka pokonają drogami powiatu wejherowskiego, gdzie nad bezpieczeństwem i porządkiem czuwać będzie 17 Policjantów, wyznaczonych zostanie 15 posterunków, Dodatkowo, swoją pomoc zaoferowało 170 przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej. Tam, gdzie będzie to konieczne ustawione zostaną elektroniczne tablice informacyjne. Od ubiegłego weekendu na gdyńskich ulicach pojawiły się tablice informujące mieszkańców o kolejnych zamknięciach dróg. Ponadto, do 125 tysięcy gospodarstw trafiły specjalne informatory o samych zawodach jak i przebiegu tras.

Bez zmian w stosunku do poprzedniego roku obeszło się podczas sobotniej rywalizacji na trasie kolarskiej i biegowej oraz niedzielnej trasie biegu.

Oprócz kibicowania bezpośrednio na ulicach miasta, polecamy transmisję internetową, która zostanie udostępniona na stronie www.gdynia.pl/.

Zmiany w organizacji ruchu. na drogach Gdyni i powiatu wejherowskiego.

sobota – 6 sierpnia

Trasa_rowerowa_20.6

Trasa_rowerowa_20.6

Trasa kolarska – mapa
– od godz. 9.30 do 13.30 zostaną zamknięte ulice: Waszyngtona, św. Piotra, Wendy (od Portowej do Chrzanowskiego), Chrzanowskiego (od Wendy do Polskiej), Polska (jezdnia południowa od ronda Karlskrony do Celnej i jezdnia północna od Celnej do Janka Wiśniewskiego), Janka Wiśniewskiego (od Placu Konstytucji do Estakady Kwiatkowskiego), Jana z Kolna (na całej długości z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od Władysława IV do 3 Maja), Plac Kaszubski ze Świętojańską (z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od Wójta Radtkego do 10 Lutego), Skwer Kościuszki.

 

Trasa_biegowa_5_km

Trasa_biegowa_5_km

Trasa biegowa – mapa
– od godz. 9.30 do 14.00 zostaną zamknięte ulice: skwer Kościuszki, Borchardta, Armii Krajowej (pomiędzy Borchardta a Świętojańską), Świętojańska (od 10 Lutego do al. Marsz. Piłsudskiego), al. Marsz. Piłsudskiego, Skwer Arki, droga rowerowa wzdłuż Bulwaru-meta na plaży Śródmieście.

Śródmieście
W godzinach 9.30-13.30 niemożliwy będzie wyjazd z ul. Hryniewickiego. Wjazd i wyjazd z rejonu ulic Żeromskiego, Pułaskiego, Derdowskiego, św. Wojciecha, św. Piotra, Portowej, Wendy, Węglowej warunkowo za zgodą służb porządkowych poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowanie ulic Wendy i Jana z Kolna. Na ulicach Plac Kaszubski i Świętojańska możliwy będzie przejazd jedynie na odcinku od ul. Wójta Radtkego do ul. 10 Lutego (ruch w jednym kierunku). Na ul. 10 Lutego od skrzyżowania z ul. Świętojańską do skrzyżowaniu z ul. Władysława IV będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy w stronę ul. 3 Maja. Ul. Jana z Kolna będzie przejezdna jedynie pomiędzy ulicami Władysława IV i 3 Maja. Na odcinku ul. Żeromskiego pomiędzy Skwerem Kościuszki a ul. Pułaskiego będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.
W godzinach 9.30-14.00 niemożliwy będzie wjazd i wyjazd z ulic Zygmuntowskiej, Wybickiego oraz Plac Grunwaldzki. Na odcinku ul. Abrahama od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Kamienna Góra
W godzinach 9.30- 14.00 wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry wyłącznie za zgodą obecnych na miejscu funkcjonariuszy służb porządkowych poprzecznie przez ul. Świętojańską oraz poprzez ul. Legionów. Nie będzie dojazdu do ul. Armii Krajowej z kierunku ul. Sędzickiego. Na odcinku ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. I Armii WP do skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego będzie obowiązywał tymczasowy ruch dwukierunkowy.

Obłuże, Pogórze, Oksywie 
Dojazd do Centrum wyłącznie ul. Morską- zamknięcie ul. Janka Wiśniewskiego.

Port

Dojazd do Portu wyłącznie jednojezdniowym odcinkiem ul. Janka Wiśniewskiego z kierunku Obłuża (wzdłuż Estakady Kwiatkowskiego) i dalej pod Estakadą Kwiatkowskiego ulicami Gołębią, Przelotową (drogi udostępnione przez Gdynia Container Terminal oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną) do ul. Czechosłowackiej. Uwaga dojazd wyłącznie do ul. Polskiej. 

niedziela – 7 sierpnia

Trasa_rowerowa_90_km

Trasa_rowerowa_90_km

Trasa kolarska – mapa
– od godz. 7.30 do 13.50 zostaną zamknięte ulice: Waszyngtona, św. Piotra, Wendy (od Portowej od Chrzanowskiego), Chrzanowskiego (od Wendy do Polskiej), Polska (jezdnia południowa od ronda Karlskrony do Celnej i jezdnia północna od Celnej do Janka Wiśniewskiego),
– od godz. 7.30 do 10.30 zostaną zamknięte ulice: Janka Wiśniewskiego (w kierunku Estakady Kwiatkowskiego od Placu Konstytucji do Estakady Kwiatkowskiego, odcinek od Placu Konstytucji do Polskiej zamknięty do 13.45), Estakada Kwiatkowskiego (jeden pas ruchu od Janka Wiśniewskiego do Morskiej), Morska (jeden pas ruchu od Kartuskiej do Estakady Kwiatkowskiego- kierunek Centrum), Kartuska (połowa jezdni), Jaskółcza (połowa jezdni), Jałowcowa, Marszewska (do Wiczlińskiej),
– od godz. 8.00 do godz. 13.00 zostanie zamknięta ulica Marszewska pomiędzy Koleczkowem a Wiczlińską,
– od godz. 9.30 do godz. 13.30 zostaną zamknięte ulice: Wiczlińska (od Marszewskiej do Chwarznieńskiej), Chwarznieńska (na całej długości z dopuszczeniem ruchu połową drogi w kierunku Centrum od ronda przed Gierdziejewskiego do Rolniczej), Małokacka (z dopuszczeniem ruchu w kierunku Małego Kacka od Wielkokackiej do Stryjskiej),
– od godz. 10.00 do godz. 13.45 zostaną zamknięte ulice: Olimpijska, Sportowa (od Olimpijskiej do Łużyckiej), Łużycka, Stryjska (od Łużyckiej do Zwycięstwa), Zwycięstwa (oba kierunki od Wielkopolskiej do Władysława IV z dopuszczeniem wyjazdu z osiedla na terenie byłych ogródków działkowych oraz z Krośnieńskiej w kierunku Sopotu), Władysława IV (od Zwycięstwa do Piłsudskiego oba kierunki, od Piłsudskiego do 10 Lutego jezdnia w kierunku Jana z Kolna, od 10 Lutego do Jana z Kolna dopuszczony ruch jednym pasem), Jana z Kolna (dopuszczony ruch jednym pasem od Władysława IV od 3 Maja), Janka Wiśniewskiego (od Placu Konstytucji do Polskiej z dopuszczeniem ruchu w kierunku Centrum- zamknięcie od godz. 7.30).

Na terenie powiatu wejherowskiego zostaną zamknięte drogi:
– od godz. 8.00 do godz. 13.00 Chylońska w Koleczkowie (od granicy z Gdynią do DW 2018)
– od godz. 8.30 do 11.30 DW 218 (od Chylońskiej w Koleczkowie przez Bieszkowice do DW 224 w Nowym Dworze Wejherowskim),
– od godz. 8.45 do 12.00 DW 224 (od DW 218 w Nowym Dworze Wejherowskim przez Przetoczyno do Szemuda),
– w godz. 9.00 do godz. 12.30 droga powiatowa 1405G (od Szemuda przez Kamień i Kielno do DW 218 w Karczemkach),
– od godz. 9.30 do godz. 12.45 DW 218 (od Karczemek do Chylońskiej w Koleczkowie)

 

Trasa_biegowa

Trasa_biegowa

Trasa biegowa – mapa
od godz. 7.30 do godz. 16.50 zostaną zamknięte ulice: Skwer Kościuszki (od Jana Pawła II do Borchardta), Borchardta, Armii Krajowej (pomiędzy Borchardta a Świętojańską), Świętojańska (od 10 Lutego do al. Marsz. Piłsudskiego), al. Marsz. Piłsudskiego, Prusa, Skwer Arki Gdynia, droga rowerowa wzdłuż Bulwaru im. Feliksa Nowowiejskiego, aleja Topolowa z dojściem do Mariny Gdynia.

Tranzyt
Przejazd przez miasto na relacji Sopot-Rumia wyłącznie al. Zwycięstwa do ul. Wielkopolskiej i dalej ulicami Wielkopolską, Lotników, Drogą Gdyńską, Śląską, Morską. Ul. Morska w kierunku Sopotu na odcinku od Kartuskiej do Estakady Kwiatkowskiego będzie zawężona do jednego pasa ruchu. Wjazd na Estakadę Kwiatkowskiego z ul. Morskiej w kierunku Obwodnicy Trójmiasta zostanie zamknięty.

Śródmieście 
W godzinach 7.30-13.50 niemożliwy będzie wyjazd z ul. Hryniewickiego.
W godzinach 7.30-14.00 na odcinku ul. 10 Lutego od skrzyżowania z ul. Władysława IV do skrzyżowania z ul. Świętojańską będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu w stronę ul. Morskiej.
W godzinach 7.30-14.00 zostanie zamknięty wyjazd z ulic: Wybickiego, Plac Grunwaldzki
i Zygmuntowskiej. W godzinach 10.00-13.45 przejazd ul. Jana z Kolna będzie możliwy jedynie jednym pasem ruchu na odcinku od ul. Władysława IV do ul. 3 Maja.
W godzinach 10.00-13.45 wyjazd z rejonu ul. Abrahama (odcinek od ul. 10 Lutego) na ul. Władysława IV (jedynie w kierunku al. Piłsudskiego) będzie możliwy warunkowo za zgodą służb porządkowych w poprzek trasy zawodów poprzez ulice Armii Krajowej oraz Żwirki i Wigury. Na odcinku ul. Abrahama od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Ruch z ul. Władysława IV w kierunku Sopotu zostanie sprowadzony na Drogę Gdyńską.
W godzinach 10.00- 13.45 dojazd w rejon szpitala będzie możliwy warunkowo za zgodą służb porządkowych w poprzek trasy zawodów przez skrzyżowania ul. Władysława IV z ulicami Starowiejską i Wójta Radtkego.

Kamienna Góra 

W godzinach 7.30- 16.50 wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry wyłącznie za zgodą obecnych na miejscu funkcjonariuszy służb porządkowych poprzecznie przez ul. Świętojańską oraz poprzez ul. Legionów. Nie będzie dojazdu do ul. Armii Krajowej z kierunku ul. Sędzickiego. Na odcinku ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. I Armii WP do skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego będzie obowiązywał tymczasowy ruch dwukierunkowy.

Obłuże, Pogórze, Oksywie 
Dojazd do Centrum będzie możliwy ul. Janka Wiśniewskiego. Powrót z Centrum wyłącznie ul. Morską. Dojazd do ulic Hutniczej i Morskiej w godzinach 7.30-10.30 wyłącznie przez ul. Pucką.

Pustki Cisowskie i ul. Kartuska
W godzinach 7.30-10.30 wyjazd z terenu Pustek Cisowskich wyłącznie jednokierunkową ul. Kartuską do ul. Morskiej. Dojazd do Pustek Cisowskich możliwy przez teren Tesco. Odcinek ul. Chabrowej w rejonie kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej zostanie odcięty.

Demptowo oraz rejon ulic Rozewskiej i Swarzewskiej
W godzinach 7.30-10.30 wjazd i wyjazd z Demptowa oraz z rejonu ulic Rozewskiej
i Swarzewskiej możliwy jedynie warunkowo za zgodą służb porządkowych poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowanie ulic Morskiej i Swarzewskiej.

Chwarzno i Wiczlino

W godzinach 9.30-13.30 z rejonu położonego na północ od ul. Wiczlińskiej (Dębowa Góra oraz okolice ulic Fregatowej, Żaglowej, Rummla), z Sokółki (okolice ulic Gierdziejewskiego i Dulina), z Nowego Chwarzno (rejon ulic Amona i Apollina) oraz ze Starego Chwarzna (rejon ul. Okrężnej) możliwy jedynie wyjazd jednokierunkową ul. Chwarznieńską (odcinek od ronda przy ul. Gierdziejewskiego) do Witomina i dalej przez ul. Rolniczą do Centrum (zamknięty wjazd na Obwodnicę Trójmiasta).
W godzinach 9.30-13.30 wjazd i wyjazd z rejonu ulic Zaruskiego, Pobłockiej, Kamrowskiego, Staniszewskiego, Bryla możliwy jedynie poprzez ulice Krauzego i Śliską do ul. Wiczlińskiej (zamknięte wyjazdy na ul. Chwarznieńską).
W godzinach 9.30-13.30 wjazd i wyjazd z rejonu położonego na południe od ul. Wiczlińskiej (okolice ulic Kormorana, Jana Kazimierza, Pelczara) możliwy jedynie przez ulice Suchą, Tęczową i Wyszyńskiego. Drogi i posesje niepołączone z tymi ulicami zostaną odcięte.

Witomino Radiostacja

W godzinach 9.30-13.30 ul. Chwarznieńska od Chwarzna do ul. Widnej będzie jednokierunkowa z ruchem w kierunku ul. Rolniczej. Dojazd do ulic Uczniowskiej, Nauczycielskiej i Pogodnej przez ul. Widną. Wyjazd z ul. Konwaliowej na ul. Małokacką zostanie zamknięty.

Witomino Leśniczówka

W godzinach 9.30-13.30 możliwy jedynie wyjazd z terenu dzielnicy przez jednokierunkową ul. Małokacką w kierunku ul. Stryjskiej. Wyjazdy na ul. Chwarznieńską zostaną zamknięte.

rejon Gdyńskiego Forum Sportu

W godzinach 10.00-13.45 dojazd do ul. Wileńskiej przez teren Gdynia Arena. Ruch z ul. Górskiego w kierunku ul. Łużyckiej będzie skierowany na Drogę Gdyńską.

Mały Kack
W godzinach 9.30-13.30 wyjazd z ul. Halickiej na ul. Stryjską będzie możliwy jedynie w prawo do Węzła Brzeskiego i dalej do ul. Lotników.

Redłowo i Wzgórze Św. Maksymiliana

W godzinach 10.00-13.45 dojazd w kierunku Sopotu i Centrum przez ul. Legionów (zamknięte skrzyżowania z al. Zwycięstwa). Wyjazd z osiedla położonego przy al. Zwycięstwa na terenie byłych ogrodów działkowych możliwy jedynie w kierunku Sopotu warunkowo za zgodą służb porządkowych poprzecznie do trasy zawodów na skrzyżowaniu al. Zwycięstwa z ul. Stryjską (zamknięta jezdnia al. Zwycięstwa w kierunku Centrum wraz ze skrzyżowaniem z ul. Redłowską).

Port
Dojazd do Portu wyłącznie jednojezdniowym odcinkiem ul. Janka Wiśniewskiego z kierunku Obłuża (wzdłuż Estakady Kwiatkowskiego) i dalej pod Estakadą Kwiatkowskiego ulicami Gołębią, Przelotową (drogi udostępnione przez Gdynia Container Terminal oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną) do ul. Czechosłowackiej. Uwaga dojazd wyłącznie do ul. Polskiej. 

aleja Jana Pawła II – dodatkowe zamknięcie
Od godz. 6.00 w czwartek 4 sierpnia do 22.00 w niedzielę 7 sierpnia al. Jana Pawła II zostanie zamknięta na całej długości od ul. Waszyngtona. Parking przy Akwarium Gdyńskim będzie zamknięty do godz. 22.00 w poniedziałek 8 sierpnia.

Zmiany w komunikacji miejskiej na stronie: http://www.zkmgdynia.pl/?mod=komunikaty&id=789&lang=pl/.

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ruszają remonty kolejnych ulic w Gdańsku

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozpoczyna inwestycję mającą na celu poprawę stanu technicznego ul. Marcowej i ul. Mamuszki w Gdańsku. Od...

Zamknij