Nad gdańskim stadionem wybuchnie niebo!

Już w najbliższą sobotę – 6 sierpnia – na terenie przyległym do Stadionu Energa Gdańsk odbędzie się wielki pokaz pirotechnicznego kunsztu w ramach III Międzynarodowych Pokazów Pirotechnicznych.

Gdańskie pokazy są bez wątpienia największym widowiskiem pirotechnicznym w Polsce i jednym z największych w Europie. To szczyt pirotechnicznego kunsztu połączonego z muzyką. Idealne zgranie wszystkich elementów przenosi widzów w niezwykły świat ognia, laserów i dźwięku.

Spektakularne widowisko przygotowywane jest przez najlepszych pirotechników w Europie. Całe piękno pokazu widz odczuje będąc w strefie widokowej z odległości ok. 150 metrów od wystrzałów. To właśnie w strefie widokowej grać będzie muzyka idealnie dopasowana do całego show wraz z efektami wizualizacji laserowych. W powietrze zostanie wystrzelone 7 000 ładunków pirotechnicznych!

Nad końcowym efektem całego wydarzenia pracuje ponad 500 osób, a prace rozpoczynają się już rok wcześniej.

Sobotnia impreza zaczyna się o godz. 20.00 a podniebne widowisko potrwa prawie do północy. Organizatorzy spodziewają się ok. 17 tys. widzów.

Wszystkich, którzy wybierają się do Letnicy, zachęcamy do korzystania z kolejki SKM, która będzie kursowała między Gdańskiem Głównym i stadionem przed i po imprezie (Gdańsk Główny: 19:40, 20:00 oraz 20:20, Stadion Expo: 23:30, 23:40 oraz 24:00).

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 będą kursować według powszednich rozkładów jazdy. Ponadto istnieje możliwość dojazdu tramwajami linii 23611 i 12 do przystanku „Opera Bałtycka”, skąd należy udać się pieszo przez ul. Marynarki Polskiej do stadionu. Pamiętajmy, że bilet wstępu na koncert nie uprawnia do bezpłatnego przejazdu liniami tramwajowymi i autobusowymi. We wszystkich pojazdach ZTM Gdańsk obowiązuje stała taryfa biletowa.

Kierowcom przypominamy też, że dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów wyznaczone zostały wzdłuż ulicy Marynarki Polskiej (pasy na obu kierunkach ruchu od ul. Uczniowskiej do ul. Wyzwolenia w godz. 19:00 – 1:00).

Uwaga! Drogi w pobliżu terenu imprezy zostaną wygrodzone i wyłączone z ruchu pieszego! Dojście na teren pokazów na załączonej mapce.

Mapka

Mapka

WAŻNE:

W dniu trwania imprezy masowej będzie funkcjonowała tymczasowa organizacja ruchu – ze względów bezpieczeństwa związanego z ustawieniem ładunków pirotechniki widowiskowej oraz ustanowieniem drogi dojścia od kolejki SKM wyłączona z ruchu drogowego zostanie ul. Żaglowa oraz ul. Pokoleń Lechii Gdańsk od wjazdu na Węzeł Harfa.  

 

Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od godz. 00:00 w dniu 06.08.2016 roku do godz. 6:00 dnia 07.08.2016 roku.

 

W dniu 06.08.2016 roku do godz. 15:00 ul. Żaglowa będzie przejezdna do wysokości Urzędu Skarbowego.

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Stefan Chwin: Oliwa – miejsce spotkań

11 sierpnia o godz. 18.00 w sali teatralnej za Domem Zarazy Stefan i Krystyna Chwinowie przedstawią widzom i słuchaczom „swoje”...

Zamknij