Jak spędzić weekend w Gdyni

Ten weekend zdecydowanie opanują mężczyźni z żelaza, startujący w Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Oprócz tego, na mieszkańców i turystów czeka i nurkowanie w Bałtyku z Centrum Nauki Experyment, spektakle na świeżym powietrzu czy bogaty repertuar Gdyńskiego Centrum Filmowego. Szczegóły wybranych imprez poniżej. Polecamy i zapraszamy do Gdyni!

Piątek

Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia
Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia trwa od 5 do 7 sierpnia. W tym roku rywalizacja zaczyna się już w piątek, od zawodów dla dzieci.
Z kolei w sobotę wystartują sprinterzy oraz sztafety. Wśród nich, udział zapowiedziała drużyna składająca się z wiceprezydenta Gdyni Bartosza Bartoszewicza (pływanie – 750 metrów), dyrektora GCS Marka Łucyka (rower – 20 km) oraz prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka (bieg – 5 km). W niedzielę zawodnicy zmierzą się z 1,9 km pływania, 90-kilometrową trasą rowerową oraz 21,1 km biegu.

Targi sprzętu sportowego, premiera sztuki Triathlon Story, sportowe kino pod gwiazdami
Dodatkowo w mieście zaplanowano szereg atrakcji – na alei Jana Pawła II odbędą się targi sprzętu sportowego, w sobotę 6 sierpnia w Teatrze Muzycznym odbędzie się premiera sztuki Triathlon Story, czyli chłopaki z żelaza z Bartłomiejem Topą w jednej z głównych ról, z kolei na placu Grunwaldzkim od czwartku do soboty czynne będzie sportowe kino pod gwiazdami (seanse rozpoczynają się o godz. 21.00).

Sobota

Spacery szlakiem Legendy Morskiej Gdyni
Spacery szlakiem Legendy Morskiej Gdyni, to propozycja kierowana zarówno do turystów, jak i do mieszkańców Gdyni. Spacery przekażą i utrwalą istotną, cenną wiedzę historyczną oraz zainspirują najmłodsze pokolenie do codziennych, kreatywnych aktywności związanych z morzem. Początek spaceru o godz. 11.00.
Zbiórka przy Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30).

Hale muzyczne
Najbliższy koncert Hal Muzycznych rozpocznie się o godz. 10.00.  Wystąpi The North Jazz Trio w składzie:
Kuba Wójcik – gitara
Michał Sasinowski – saksofon altowy
Paweł Urowski – kontrabas
Jazzowe trio (saksofon, kontrabas, gitara) w skład którego wchodzą młodzi, trójmiejscy muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku i Wrocławiu, którzy współpracują ze sobą od dłuższego czasu w różnych projektach muzycznych, można ich też usłyszeć na licznych jam sessions, tu łączą swoje umiejętności w klasycznym, jazzowym trio wykonującym znane standardy we własnych aranżacjach.

Zanurkuj w Bałtyku
Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza od 6 do 7 sierpnia na wydarzenie Zanurkuj w Bałtyku.
Jakie stworzenia kryją się w głębinach, a jakie żyjątka można spotkać przy brzegu? Czy istnieją bałtyckie owoce morza? Bałtyk skrywa mnóstwo fantastycznych tajemnic, do których odkrywania Experyment zachęca wszystkich gości. W programie warsztaty, pokazy na scenie oraz mini wykłady. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Instytutem Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Światowy Tydzień Karmienia Piersią w Laboratorium Innowacji Społecznych
W ramach obchodów Światowego Tygodnia Karmienia Piersią Klub Rodzica Naturalnie oraz Laboratorium Innowacji Społecznych zapraszają w sobotę 6 sierpnia na wydarzenie pod hasłem „Jak karmić? Świadomie!”
W siedzibie LIS w Gdyni przy Al. Zwycięstwa 96/98 w godz. 12.00 – 16.00 na uczestników czeka m.in. panel specjalistów, otwarcie grupy wsparcia prowadzonej przez Promotorki Karmienia Piersią, profesjonalny brafitting wraz z wykładem na temat doboru bielizny w ciąży i w trakcie laktacji oraz losowanie nagród. Wstęp wolny.
Od 2 sierpnia będzie można oglądać wystawy fotografii Barbary Kramczyńskiej „Mleka Moc” orazPiotra Manasterskiego „Gdybym mógł, karmiłbym piersią”.

Mecz III ligi 
W sobotę 6 sierpnia o godz. 17.00 na Narodowym Stadionie Rugby zagrają Bałtyk Gdynia – Wda Świecie.

Niedziela

Pchła Szachrajka w Gdyni
Teatr Czwarte Miasto zaprasza do muszli koncertowej na pl. Grunwaldzkim w niedzielę 7 sierpnia o godz. 18.00 na spektakl Pchła Szachrajka w Gdyni w reż. Adama Dzieciniaka.
To oparta na kanwie dzieła Jana Brzechwy bajka o przygodach psotnej Pchły, które bawią dzieci od blisko 70 lat. Spektakl dla dzieci od 4 lat. Bilety: 20 zł. Sprzedaż i rezerwacja biletów: tel. 531 587 829 lub e-mailowa: info@teatr4miasto.com

Kino plenerowe na plaży Śródmieście
Miejskie Metropolie, to cykl pokazów plenerowych na plaży w Śródmieściu. Projekcje filmów odbywają się o godz. 21.30 w niedziele (do 21 sierpnia). Wstęp wolny.
Szczegóływww.gdynia.pl/wydarzenia/70_113964.html

Zobacz to, co najlepsze na Scenie Letniej na plaży w Orłowie
XXI Scena Letnia Teatru Miejskiego zaprasza:
– 7 sierpnia o godz. 12.00 „Cała Polska Czyta Dzieciom, czyli Rodzinne Czytanki nad Morzem”.
Teatralna odsłona ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” pod hasłem: „Smoki, jednorożce, wielkoludy i inne fantastyczne stwory…”
Akcji towarzyszy plebiscyt na „Kultową Książkę Mojego Dzieciństwa”. Wśród uczestników zostaną rozlosowane zaproszenia na spektakle „Królowa Śniegu oraz Śnieżka i Krasnoludki” w reż.Krzysztofa Babickiego. Wstęp wolny.

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza codziennie do Kina Studyjnego GCF.  Szczegółowy repertuar dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl. Bilety w cenie 16/13/10 zł (normalny/ulgowy/grupowy) można kupić lub zarezerwować przez internet. Przez całe wakacje trwa promocja Kinolato! Tanie poniedziałki: bilety na seanse poniedziałkowe kosztują 12/10 zł (normalny/ulgowy).

Niedziela, 7 sierpnia 
Chevalier godz. 21.35
Daleko na północy godz. 11.30
Epoka Lodowcowa. Mocne uderzenie godz. 10.20, 12.20, 13.30, 18.30
Geniusz godz. 11.50
Hel godz. 15.20, 20.45
Kwiat wiśni i czerwona fasola godz. 19.20
Nie ma mowy godz. 14.20, 19.00
Noc w Ville – Marie godz. 16.30
Tacy jak my godz. 14.00, 17.40
Wróble godz. 17.20
Zjednoczone stany miłości godz. 13.30, 21.10

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Piersi w górę! Trwa tydzień karmienia piersią

Trwa właśnie Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji już w sobotę, 6 sierpnia, Laboratorium Innowacji Społecznych zaprasza na wyjątkowe...

Zamknij