SpaceForest: Cel – Jowisz!

Firma z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni SpaceForest została zaproszona przez RUAG Space AB ze Szwecji do współpracy nad projektem JUICE (Jupiter Icy Moon Explorer), którego celem jest zbadanie księżyców Jowisza.  Gdyńscy inżynierowie pracować będą nad systemem zarządzania danych kontrolnych.

Misja JUICE zaplanowana i przygotowana przez Europejską Agencję Kosmiczną obejmuje wykorzystanie pojazdu kosmicznego zaprojektowanego przez Airbus Defence and Space. Nadrzędnym celem misji są badania trzech Galileuszowych księżyców Jowisza: Kallisto, Ganimedesa i Europy.
Start z użyciem rakiety nośnej Ariane 5 zaplanowano na rok 2022. Misja powinna dotrzeć do układu księżyców tego gazowego olbrzyma w roku 2030. Statek kosmiczny powinien osiągnąć orbitę Ganimedesa w 2033 roku po zakończeniu szeregu różnorodnych manewrów na orbitach Jowisza i pozostałych jego księżyców. Instrumenty pokładowe obejmować będą kamery, spektrometry oraz radar penetrujący lód.

SpaceForest tworzy i komercjalizuje nowe pomysły w technice mikrofalowej, elektronice, sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence) i rozpoznawaniu wizyjnym (Video Recognition). Najsilniejszym atutem firmy jest wysoce wykształcony i doświadczony personel, posiadający kompetencje w IT, elektronice i telekomunikacji.

Firma może pochwalić się wdrożeniami własnej technologii strojenia filtrów mikrofalowych dla światowej skali partnerów z branży kosmicznej.
Spółka aktualnie pracuje m.in. nad technologiami bezprzewodowej transmisji energii mikrofalowej (ang. Wireless Power Transfer) oraz sieciami czujników bezprzewodowych (ang. Wireless Sensor Networks) do zastosowań w obiektach latających i systemach satelitarnych.

Małgorzata Omachel

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rodziny 3+ pojadą komunikacją miejską za darmo

Już niedługo gdyńskie rodziny z co najmniej trojgiem dzieci będą mogły bezpłatnie podróżować komunikacją miejską. Wnioski w sprawie wydania kart...

Zamknij