Ogólnopolska Inauguracja Roku Szkolnego z udziałem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej

Minister Edukacji Narodowej – Anna Zalewska weźmie udział w inauguracji roku szkolnego 2016/2017 w pomorskim Rudnie. Podczas uroczystości Zespół Kształcenia i Wychowania otrzyma imię Henryka Sienkiewicza. Na inauguracji obecny będzie Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Plan uroczystości:

Godz. 9 – msza święta w Bazylice Katedralnej w Pelplinie pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny, z udziałem wojewódzkich i powiatowych delegacji samorządowych.

Godz. 10:15 – 11:30 – Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie ( ul. Szkolna 4, 83-121 Rudno) – uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017 (nadanie Zespołowi Kształcenia i Wychowania w Rudnie imienia Henryka Sienkiewicza, przekazanie sztandaru szkole, program artystyczny w wykonaniu uczniów z ZKiW w Rudnie).

Godz. 11:30 – wystąpienie minister Anny Zalewskiej

Godz. 12 – konferencja prasowa minister Anny Zalewskiej oraz zaproszonych gości (przed budynkiem Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie).

Informacje o szkole:

Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie to szkoła wiejska, w skład której wchodzą: Przedszkole w Rudnie, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rudnie oraz Gimnazjum w Rudnie.

W 1973 roku powołano do życia Zbiorczą Szkołę Gminną w Rudnie, w skład której wchodziły szkoły w Małych Walichnowach, Międzyłężu, Gręblinie, Lignowach Szlacheckich oraz przedszkola w Rudnie, Lignowach Szlacheckich i Wielkim Garcu.

W 1975 roku Szkoła w Rudnie została podporządkowana Zbiorczej Szkole Gminnej w Pelplinie.

W 1990 r. Szkoła w Rudnie rozpoczęła działalność jako samodzielna placówka samorządowa podlegająca Gminie Pelplin. Następnie w 1999 roku w ramach reformy oświaty utworzono Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie, w skład którego wchodziło: Przedszkole, Szkoła

Podstawowa im. H. Sienkiewicza oraz Gimnazjum. W 2001 r. do Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie włączono Przedszkole oraz Szkołę Podstawową w Gręblinie (obejmującą jedynie I etap edukacyjny). Siedziba ww. Zespołu mieści się w budynku dotychczasowej Szkoły Podstawowej. W 2008 r. do Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie włączono również Przedszkole i Szkołę Podstawową w Lignowach Szlacheckich (obejmującą jedynie I etap edukacyjny).

Zważając na fakt, iż równo 50 lat temu, 1 września 1966 roku Szkoła Podstawowo w Rudnie otrzymała imię Henryka Sienkiewicza, podczas Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2016/2017 imię to zostanie nadane również całemu Zespołowi Kształcenia i Wychowania w Rudnie. ZKiW im. Henryka Sienkiewicza w Rudnie podczas uroczystości otrzyma również nowy sztandar.

Małgorzata Sworobowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bezpłatne leki dla seniorów od 1 września 2016 roku

Informujemy, że 1 września 2016 roku wchodzi w życie znowelizowane rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie recept lekarskich z 2 sierpnia...

Zamknij