Nowy sezon Gdańskich Miniatur na tropie tajemniczych uliczek

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na kolejny rok wycieczek z Gdańskimi Miniaturami. W trakcie spacerów z przewodniczką i portalem iBedeker.plpoznamy tajemnice gdańskich uliczek. 22 września odbędzie się spacer dla szkół, a 24 września dla rodzin i wszystkich chętnych. Odwiedzimy tereny najstarszej części Gdańska, gdzie Martwa Wisła łączy się z wodami Motławy, czyli Zamczyska i Osieku.

Na jakiej ulicy znajdował się zakład, w którym w XVII produkowano najbezpieczniejszy trunek? Gdzie znajdowała się pierwsza publiczna łaźnia w Gdańsku, mimo że codzienne dbanie o higienę nie było „modne”? Na te i wiele innych pytań odpowie podczas wrześniowej edycji Gdańskich Miniatur przewodniczka, Ewa Czerwińska. Poznamy m.in. historie ulic: Rycerskiej, Grodzkiej, Czopowej, Sukienniczej i Sierocej.

W roku szkolnym 2016/2017 uczestnicy i uczestniczki Gdańskich Miniatur poznają także „Ptasie zakamarki” Dolnego Miasta, czyli ul. Jaskółczą, Kurzą, Wróblą, czy „Zawodowe” ulice na Głównym Mieście: Pończoszników, Powroźniczą czy Kaletniczą, uliczki Starego Miasta i Starego Przedmieścia. Ruszą też w dalsze dzielnice Gdańska – do Wrzeszcza, Nowego Portu czy Oliwy.

Spacerować można też indywidualnie, z mapką dostępną na stronie www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl lub ze zorganizowaną grupą. Spacery są bezpłatne.

SPACER DLA SZKÓŁ

Tajemniczy Zamek – Zamczysko i Osiek, 22.09, godz. 10.00, 11.30, 13.00

Obowiązują wcześniejsze zapisy, do 15.09 na adres e-mail: miniatury@ikm.gda.pl.

Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe (klasy IV) – szkoły ponadgimnazjalne

Prosimy o zgłoszenia do dnia 15 września 2016 z podaniem nazwy szkoły/placówki kultury/grupy nieformalnej i ilości uczestników, wybranej godziny, nazwisk oraz telefonów kontaktowych osób, które 22 września będą towarzyszyć grupie dzieci i młodzieży (na każde 15 osób przypada jeden opiekun), na adres e-mail:miniatury@ikm.gda.pl. Organizatorzy informują, że zapewniają oprowadzanie po trasie „Tajemnice gdańskich uliczek – Tajemniczy zamek – Zamczysko i Osiek”. Nie zwalnia to Państwa z obowiązku zapewnienia osobom nieletnim opieki zgodnej z obowiązującymi przepisami prawa.

SPACER RODZINNY

Tajemniczy Zamek – Zamczysko i Osiek, 24.09., godz. 11.00, 12.30, 14.00

Start: ul. Grodzka 16

Informacje: miniatury@ikm.gda.pl

Kategoria wiekowa: najmłodsi uczestnicy/czki powinni mieć minimum 11 lat

Na spacer nie mogą zapisywać się osoby niepełnoletnie bez opieki. Spacer w trakcie jego przebiegu będzie fotografowany i filmowany. Relacja ze spaceru ukaże się na portalu iBedeker.

Patroni medialni: iBedeker.pl, Radio Gdańsk, Miasto dzieci, Magazyn Together

 

 – 
Marta Bednarska

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Do 30.10 zmiana organizacji ruchu na ul. Szymanowskiego

W dniach 7.09-30.10.2016 przebudowywany będzie fragmentu ul. Szymanowskiego wraz z niezbędna infrastrukturą  (odcinek ok. 365 m od ul. Białoszewskiego w...

Zamknij