Piłka w grze na nowych boiskach

Po wakacjach na uczniów Szkoły Podstawowej nr 57 czekają dwa nowe, wybudowane przez Miasto boiska z infrastrukturą sportową. Na otwarcie zapraszamy w środę, 7 września o godz. 8:00 do szkoły przy ul. Aksamitnej 8 w Gdańsku.

Uczniowie szkoły podstawowej w nowym roku szkolnym mogą korzystać z boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, boiska do gry w piłkę nożną o nawierzchni z trawy syntetycznej oraz bieżni prostej i skoczni w dal. W ramach prac wykonano także nową infrastrukturę drogową o funkcji drogi pożarowej, stanowiąca jednocześnie dojście i dojazd do boisk szkolnych. Wymieniona została także nawierzchnia tarasów przy budynku szkolnym. Inwestycja kosztowała ponad 800 tys. zł.

Zakres robót obejmował:

– przebudowę boisk wraz z ogrodzeniem i wyposażeniem,
– wykonanie bieżni i skoczni w dal,
– montaż stojaków rowerowych,
– wykonanie ogrodzenia i piłkochwytów,
– oświetlenie i monitoring terenu,
– wykonanie drogi pożarowej o szerokości jezdni 4 m i nawierzchni z betonowej kostki brukowej,
– wykonanie bramy przesuwnej,
– remont tarasu – wymiana nawierzchni tarasów na betonową kostkę brukową,
– odwodnienie terenu,
– roboty rozbiórkowe i przygotowawcze.

Od roku 2006 w Gdańsku powstało już 81 boisk przyszkolnych i osiedlowych.
Wykaz wszystkich miejskich boisk wraz z regulaminem korzystania z nich i ujednoliconym cennikiem korzystania przez osoby spoza szkoły:

http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/wydzial-rozwoju-spolecznego/Nowe-boiska-nowe-mozliwosci-Zasady-korzystania-z-nowych-obiektow,a,17104

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mammobus znów w Gdyni. Zbadaj się!

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie...

Zamknij